Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Einhell? Bosch vagy Black'n...

Einhell? Bosch vagy Black'n Decker otthoni hobbi szerű barkácsoláshoz?

Figyelt kérdés
2023. márc. 3. 01:18
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
a bosch nem ér annyit, a bleck drága, de akkor is barkács. A többi noném teszi a dolgát, ha vigyáznak rá. Most vettem akkus egykezes láncfűrészt, talán neve sincs, a lehető legolcsóbbb, mégis tökéletesen teszi a dolgát. A nagyláncfűrész szintén noname, és öt éve mindent bír. Az akkus kézifúró szintén. A bosch a szemetet hozza ide. Volt néhány cuccom, de a kukában végezték.
2023. márc. 3. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%

Azért az Einhell már kinőtte magát annyira, hogy nem lehet noname-nek nevezni, és egyre jobb gépeket gyárt. Black'n'Decker meg az én tapasztalatom szerint régóta mélyrepülésben van, amilyen megbízható gép volt régen, annyira gagyi lett mára.

Magassági sövény- és ágvágóm Einhell, 3 éve használom, elégedett vagyok vele. Dekopírfűrészem Bosch, 6 éve használom, abszolút elégedett vagyok vele. Akkus csavarozó Parkside, azzal kiemelten elégedett vagyok, nagyon megérte az árát, 240-es szerkezetépítő csavarokat is úgy tolja át gerendákon, mint a sz-rt! Van egy kisebb "bontókalapácsom" az asszem powerplus (valami tesco-s) azért vettem pár évvel ezelőtt, hogy elbontsak vele egy pár m2-es falat és egy kb. 1.5m2-es járdát feltörjek vele. Úgy voltam vele, ha ennyit kibír, akkor már megérte, nem sajnáltam volna a pénzt, ha eztán landol a kukában. Azóta is megvan, semmi baja, és rengetegszer fúrtam, véstem, bontottam már vele. Hasonlókép vettem anno egy Fuxtec kaszát, a nagyobbat, erősebbet, mindenki mondta, hogy 65 ezerért csodát ne várjál, meg hogy biztos kínai szar (kínai amúgy csak szarnak szerintem nem nevezhető)... csak arra lett véve, hogy egy 1500m2-es bozótost kiirtsak vágókoronggal. Ha ez megvan, úgy voltam vele, hogy veszek egy Stihl-t, de a Stihlt nem fogom erre is befogni, ezzel nem nyektetem, erre jó lesz a "kínai szar" csak élje túl az utolsó négyzetméterig. A kasza megvan 6 éve, semmi hibája nem volt azóta (lekopogom) 3500m2-t szoktam vele kaszálni évente többször, Stihlt nem vettem. Pöcre indul, nem kell rángatni, mint a barom!

Egy dolgot kell ezeknél a gépeknél betartani és azért hullik darabjaira egyesek kezében, mert ezt nem tartják be... Ezek barkácsgépek! Lehet velük erőlködni is akár, de nem lehet egésznap terhelni/túlterhelni. Ha olyan gép, figyelni kell az olajzásra, ha olyan gép figyelni kell arra, hogy néha a port kifújatod belőlük kompresszorral, nem lehet ütni-vágni, lehányni a disznósz-rba stb.

Ezért van az elsősorban, hogy szélsőséges vélemények születnek az ilyen márkákról, mert nem vagyunk egyformák! Vannak kimondottan gépgyilkos emberek, egyszerűen így vannak bekötve! Ezt bizonyára már majdnem mindannyian tapasztaltuk, hogy van olyan ember, aki ha kezébe vesz egy gépet, azt egyszerűen látod, hogy úgy áll a kezében és úgy használja, hogy olyan érzésed van, hogy legszívesebben kivennéd a kezéből! Az ilyen emberek kezében bírják a strapát a nagy márkák gépei, a professzionális gépek, mert azok erre vannak tervezve, hülyebiztos az összes, többek között ezt is meg kell fizetned, amikor megvásárolod, az ilyen barkácscélú gépek, noname márkák meg széthullanak a kezükben pár óra alatt. Valaki meg ugyanezeket a gépeket évekig használja és relatíve aktívan!

2023. márc. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Amelyik olcsóbb, egetverő különbség nincs köztük. Tapasztalataim szerint a zöld Bosch nem annyira vacak, mint sokan mondják. Nekem még egy sem ment tönkre a kezemben.


#2 Vannak a hardcore gépgyilkosok, akik a komolyabb gépeket is tönkreteszik. :) Az ipari gépek inkább abban jók, hogy folyamatosan, tényleg napi szinten 3-4 órát aktívan használva is kibírnak nálad 3-5 évet, illetve ergonómia, súly, méret, kezesség amikkel könnyebbé teszik a munkát. De teljesen egyetértek, szépen összeszedted.

2023. márc. 3. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

B&D a leggagyibb.

A zöld bosch hiába a barkács kategória legdragábbja, de sajnos a minősege csapnivaló.

Einhell, Extol, lidl, aldi sajátmarkás gépek egész jók.

2023. márc. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Bármelyik jó, ameddig működik. Barkácsoláshoz felesleges túlárazott holmit venni, mert soha nem hozza be a ráköltött összeget. Sajnos a műanyag fogaskerekes dolgok veszélyesek.
2023. márc. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Boschból csak a kéket érdemes venni, de az már nem barkács kategória.

Parkside. Lehet, hogy gagyi, mint a többi olcsó szerszám, de 3 év garanciával kapod.

2023. márc. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%

Makitából megveszed a legolcsabbat és örülsz...


A "barkács" kategória valójában nem létezik, ez csak egy mentegetőzés a gyártóktól!


A 90 fok, az 90 fok, az acél az acél, a beton az beton a fizikát nem lehet átverni, a vásárlót annál inkább...

2023. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
#7: de, létezik. ez pont azt jelenti, hogy gyengébb minőség, ipari garancia nélkül. otthoni célra. teljesen felesleges megvenni egy 200ezres hilti gépet, amikor élete során 100 furatot keszítesz el egy géppel a panelban. viszont mindig kéznél van, és sokkal olcsóbb, mintha 15x bérelnél
2023. márc. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

A Black & Decker egykor nagyon jó márka volt, de amióta kínai kézbe került, azóta sokat romlott a minősége, jól írták, tényleg mélyrepülésben van! Az Einhell egy ismert, de olcsó márka, minőségében vannak kétségeim, nem bízom benne annyira!

A Bosch viszont máig az egyik olyan márka, ami minden termékében fullra játszik, szigorúan tartja a minőséget, nem enged belőle, így ezek közül azzal jársz a legjobban!

De ha esetleg más is érdekelne, akkor még a Makita, a DeWalt, és a Milwaukee is nagyon jók, bár ez utóbbi eléggé horroráras márka!


Hiába csak otthoni hobbibarkácsolás, gondolom azért mégsem akarsz párévente új gépet venni azért, mert a régi tönkrement...

2023. márc. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
43%

˝felesleges megvenni egy 200ezres hilti gépet˝


ne ferdíts!

30.000- től Makitát veszel. De aki noname szemetet akar 20.000-ért, az vegye csak...

2023. márc. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!