Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Konyhai zuhanyoztatót hogy...

Imangasta kérdése:

Konyhai zuhanyoztatót hogy tudom szétszedni?

Figyelt kérdés
Egy idő után telemegy rozsdarabokkal és így gyengébb a vízsugár, nem rég a komplett csatornahálózat ki lett cserélve a lakásban plexi csövekre, de a fővezetéken keresztül így is jön a dzsuva rendesen és van hogy a víz ízén is lehet érezni ha nem engedem legalább fél percig mielőtt innék belőle. ez már legalább a 4. prelátor amit vettem az elmúlt 1 évben. Konkrétan erről van szó: [link] A nagy fémes részt kéne belülről kitisztítani.

#obi #konyha #rozsda #csap #prelátor #zuhanyoztató
2023. ápr. 4. 18:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem tudom hogyan kell szétszedni, de nálunk is hasonló gondok vannak, így ajánlom figyelmedbe ezt:

[link]

Legalábbis valami hasonlót érdemes lenne felszerelni a főágra ahol bejön a házba a víz. Évente egyszer cseréljük a betétet, a legkisebb rozsdát meg koszt is felfogja.

2023. ápr. 4. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Próbáltad már?: lecsavarod az egészet a ricnis anyánál fogva.

Miután a "szürő" miatt (mert kicsik a lyukak) lefelé nem tud kijutni, ami bekerül, megfordítva amennyire lehet erős sugárral próbáld visszafelé kiveretni, abba az irányba, ahonnan bekerült, netán egy egy kicsit belekotorni, fellazítani. Fröcskölni fog rendesen, de talán ér valamit.

Ha nem. vegyél másikat..

2023. ápr. 4. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Elsőnek: Köszi a tippet, már egy ideje gondolkodok rajta hogy veszek egy fordított ozmózisú vizszűrőt ami elvileg mindent is kiszűr csak hát ugye elég drága, de előbb utóbb sor kerül rá és akkor nem kell meginnom a fémes szutykot ami a csapból folyik.

Másodiknak: Próbáltam már bár nem sokáig, most zuhannyal próbálom meg hosszabb ideig talán valamennyire kitisztul. Összességében szerintem egyértelmű kéne hogy legyen az hogy ezeket teljesen szét lehessen szedni és kitisztítani. Eleve így kellett volna megalkotni. Ez olyan mintha a porszívó zsákját nem lehetne kiűríteni hanem ahányszor megtelik és már gyakorlatilag használhatatlan annyiszor kéne újat venni. Na most ez is ennyire egyértelmű kéne hogy legyen szerintem.

2023. ápr. 4. 19:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Találtam valamit:

[link]

Ez úgy tűnik szétszedhető.

2023. ápr. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszi szépen, majd kipróbálom ezt is.
2023. ápr. 4. 19:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező! RO szűrőt én nem javaslom, mert csak rosszul járnál vele. Az arra van ha neked lágyvízre van szükséged, vagy nagyon mérgező vizet szűrnél, viszont cserébe pazarló, ugyanis 5-6 Bar nyomás kell neki ahol már viszonylag ideálisan dolgozik, és még ekkor is a beérkező víz fele lesz szűrt, másik fele pedig mellékvíz ami megy a csatornába. Van ilyen szűrőm.

Neked egy sima vízszűrő kell amit az 1-es is linkelt és a bejövő vízcsöre szerelnek fel.

2023. ápr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én is azt javaslom, amit az első, sőt akár visszamosható fajtát is vehetsz, így nem feltétlen kell örökösen szétszedegetni, hogy elmosd/cseréld a szűrőt.

[link]

2023. ápr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Utolsó 2 kommentelő! Köszi a tippeket, ezeket eddig nem tudtam, egyik kollégámnak van ilyen ro vízszűrője és ő esküdik rá hogy a legjobb mert hogy mindenféle hormont meg nehézfémeket meg minden szennyeződést kiszűr a vízből. De akkor beérem az általatok javasoltakkal.
2023. ápr. 5. 19:01
 9/11 anonim ***** válasza:
Értem én, de Ő tulajdonképpen desztillált víz minőségű vizet fogyaszt! A RO szűrűvel szűrt víz az még pálinka fokolásához is alkalmas, olyannyira "tiszta" víz. Nem egészséges ásványi sóktól teljesen megfosztott vizet fogyasztani, ugyebár anno az iskolában biológia órán tanították is, hogy kvázi "mérgező", és azért az, mert szüksége van a szervezetednek a vízben található ásványi anyagokra. Szóval kollégád hibát követ el azzal, hogy ilyen vizet fogyaszt, akkor inkább vásároljon PI-vizet, ami átesik egy ilyen szűrésen majd vissza van pótolva az ásványi anyag vagy vegyen Szentkirályit vagy mittomén, de ne igya ezt! Bár biztos vagyok benne, hogy meggyőzhetetlen és jön a süket dumával, hogy ezt mással is belehet vinni, étrendkiegészítőkkel stb. stb. Nem! Nem lehet!
2023. ápr. 5. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#9 Az ilyen RO szürőkre lehet szerelni visszasózó betétet, ami pótolja az ásványi sókat, a háztartásikon általában gyárilag van, de ettől még felesleges és pazarló.

Nekem nincs ilyen rajta,mert akváriumhoz vettem, de ott is van visszapótlás csak porral.

Üdv:6

2023. ápr. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!