Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mivel kellene lekenni, mit...

Mivel kellene lekenni, mit tehetnék a krómozott fém cipőállvánnyal és a zuhanyzóba lévő polcokkal ahhoz, hogy tartósabbak legyenek? Már kezdenek rozsdásodni.

Figyelt kérdés

2-3 éve vettünk a Lidl-ben egy cipőtartó állványt, ami most már kezd rozsdásodni. Krómozott fém volt az anyagához írva.

Másik kérdés a fürdőben lévő polcok. Amikor megvettük a házat, akkor már fel voltak szerelve. Azt gondoltuk, hogy nemesacélból van. Mi csak törölközőtartót vettünk a fürdőbe, nemesacélból van és nincs is semmi baja. Valószínűleg a wc papír tartó, wc melletti fogantyú, szappantartó abból lehet, mert nincs semmi baja. Viszont van még a zuhanyban felszerelve 2 polc, ami a házvételkor még teljesen jónak tűnt, de már kezd rozsdásodni. Valószínűleg nem sokkal korábban tehették fel, ezért nem látszott rajta semmi.

Minden forint számít manapság, ezért inkább felújítani szeretném, nem pedig kidobni és újat felszerelni. Meg az újnak valószínűleg nem is oda jutna a furat helye, ahol a mostani polcoknak van.



2023. ápr. 7. 08:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Én sárgaréz polcot vettem a zuhanyzóba, egy vagyonba került. Viszont még 30 év múlva is olyan lesz mint újkorában (eladó szerint). Remélhetőleg a felület kezelése sem fog leválni.
2023. ápr. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Majd 30 év múlva írd meg kérlek, hogy tényleg olyan tartós lett-e a polc. :D

Elhiszem, hogy nagyon drága volt. Kb 2 éve vettük a törölközőtartót, hát 10-15 ezer között volt akkor. Mai árak mellett most mennyi lehet, bele se gondolok inkább.....


Jól sejtem, hogy nem lehet megmenteni ezeket a polcokat?

2023. ápr. 7. 08:41
 3/10 anonim ***** válasza:

#2 Az a baj, hogy hiába volt drága ha nem jó az anyaga. Én is így jártam, a vécében - ahol nincs is annyi pára - már a sokadik "rozsdamentes" tartó megy a kukába, miközben a fürdőszobában ott van 16 éve minden sérülés nélkül a valóban rozsdamentes tartó.

Próbáltam én is már sok dolgot a lakkozástól a vékony szilikon rétegen keresztül, de csak az segít ha rendes zománcfestékkel van lekenve. Mint amivel a kerítéseket is védik az időjárástól.

A törülközőtartóval nekünk szerencsénk volt, nem volt drága - ellenben semmi baja nincsen sok éve. Ahogy a fordítottja is előfordult más fém eszközzel.

Meg tudod menteni, ha lefested zománcfestékkel, de akkor már nem olyanok lesznek. A zománcfestékek között nem találsz ilyen króm színt. A festékszórós megoldást felejtsd el, az nem tartós, a törölköző mozgatásával a festék is azonnal lejönne róla.

2023. ápr. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Kicsit félreértettél. Csak törölközőtartót vettük mi. Ahogy írtam, drága volt, de nemesacélból van. Teljesen jó, azóta sincsen semmi baja. Amin látom a rozsdásodást, az a cipőtartó és a zuhanyban lévő két polc. Ezekre keresnék megoldást. Megpróbálom majd a zománcfestéket akkor, hátha. Köszi.
2023. ápr. 7. 09:04
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1+

[link]

Ilyet vettem satén színben

rosszul emlékeztem az anyagára: anyag: eloxált alumínium és krómozott sárgaréz. De a lényeg semmi olyan ami rozsdásodan

2023. ápr. 7. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Azért rozsdásodik, mert vasból van, rajta egy lehetlenyi, kizárólag esztétikai szerepre alkalmas króm bevonattal. Vegyél alumíniumot vagy rozsdamentes acélt.
2023. ápr. 7. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Túl vékony a króm réteg, és 90%nem alapozzák rlőtte a vasat, hogy tartósabb legyen. Ezért nem érdemes olcsóbb vagy márkátlan krómozottat venni. Úgyis rozsdásodik.

Ami tartós volna az a rozsdamentes, tüzihorganyzott, és sárgaréz anyagok. Vagy a műanyag.

Festeni is csak úgy tudnád, ha letisztítod, aztán alapozod, és fedőfesték. Szóval egy kültéri bevonat kell a fürdőbe.

A drága és jó krómozasnál sárgarézzel alapozzák a vasat, aztán krómozzák, ez drága, de tartós.

2023. ápr. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
2023. ápr. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Tipikus tömegcikkek, ezeknek mind ugyanez a baja. Rozsdamentes acélból készültet kell venni. Rozsdamentes acél fogantyúkat, polcokat, állványokat, stb. az tartós és nem rozsdásodik.

Javítani úgy tudod -persze ha nem pilinszka vékony, néhány tized mm falvastagságú csőből van- hogy ledrótkefézed és befested zománcfestékkel vagy kalapácslakkal 2rétegben. Így még legalább 10évig jó lesz,aztán utána ha elkezd lekopni a festék vagy púposodik, akkor le kell szedni a festéket (kromofág + drótkefe) majd ismét festeni.

Zománcfesték alá kell egy réteg alapozó is, kalapácslakk alá nem feltétlen.

2023. ápr. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenképpen megpróbálom megmenteni.
2023. ápr. 8. 08:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!