Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Betonmedence építése házilag,...

Betonmedence építése házilag, mennyire lehetséges saját kezűleg megcsinálni? Egyáltalán megéri?

Figyelt kérdés

Sokan kész sülyesztett medence vásárolnak és azt építik be a kertjükbe. Ez viszont nagyon drága, már önmagában egy nagyobb medence nekünk 600, de inkább 700-800 ezer Ft-ra jönne ki+ a munkadíj és az egyéb felszerelések árával együtt 2 millió Ft-nál kevesebből nem is jönnénk ki.

Mi viszont arra gondoltunk, hogy (legalább nagyrészt) saját kezűleg építünk ytong téglából betonmedencét a földbe. Ez a videó adta az ihletet:

[link]


Ki mit gondol? Lehetséges legalább nagyrészt saját kezűleg és meg is éri? Vagy felejtős az egész ötlet?



#építés #medence #fürdés #nyár #betonmedence #süllyesztett medence
2023. ápr. 23. 11:02
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

"Nekem ezzel a videóval az a legfőbb bajom, hogy teljesen hiányzik belőle a csövezés, és az a szűrő komolytalan jatékszer. "

Igazad van, ez így komoly hiányosság a videóban, tehat nem ész nélkül ugyan így építenénk, természetes egy szerelőaknát is létesítenénk emellé egy komoly szűeőberendezéssel.

A videót csak nagyjáboni szemléltetésnek szántam.

2023. ápr. 23. 22:08
 12/18 anonim ***** válasza:

Nekem érzésre ez (ha normálisan meg van csinálva), nem jön ki annyival olcsóbban egy műanyag medencénél, hogy érdemes legyen belefektetni ennyi melót/energiát, majd toldozgatni, foltozgatni, ha valahol gond van vele.

Mellesleg, mint medencés, biztosan tudod, hogyha van is egy víztartó edényed, amit remélhetőleg sikerült megcsinálnod, közel sem ez a lelke a medencés életnek, hanem minden más egyéb járulékos köcölék, amit nem tudsz megúszni. Mellesleg minden relatív... 5. szezonunk lesz egy semmi extra műanyag, félig süllyesztett medóval. Homokszűrő üvegtöltettel, plusz sóbontóval. Nyár elején belemegy másfél zsák só és teszi a dolgát szezon végéig. Sosem zöldült és opálosodott a víz, ha napi 3-4 órát ment a vízforgató. Le van takarva, sós és mivel ki van emelve, így békák, csigák, egyebek sem keresik a lehetőséget benne. Szóval az a heti egy porszívózás, két hetente sóbontó karbantartás részemről nem akkora áldozat, sem úri muri. Bár bevallom, fogalmam sincs embereknek hogy van türelme 1-2 naponta méricskélni ph növelő/csökkentőzni, pelyhesíteni, klórozni, sokkolni, meg anyámkínja. Nekem ez egyszerűen nyűg lenne, no de mindegy.

5 éve 370 ezer forint volt a 3 méteres medence helyszínre szállítással. Most fogalmam sincs mennyi. Az én szépigényem megkövetelte, hogy kinézzen valahogy, szóval beton alapra került szigetelés, majd körbahúztuk 30-as téglával az egészet, szigetelés és belement a kád. A tetejére körbe fapallókat terveztünk, hogy ne legyen rés a tégla és a medence széle között (kb. 2 cm), de ez még mindig nem készült el. Már nincs rá akkora igény, mint az eredeti elképzelés szerint, mert nem olyan ronda, mint gondolatban volt. A tégla és a szigetelés rendelkezésre állt, így csak a "kádat" kellett megvenni bele, plusz a gépészetet, csövezést, ami nem egy komoly szerkezet, kb. egy 100-as. Most az, hogy milyen fedés került rá, stb. hagyjuk, egyéni igény kérdése. Én azt gondolom, hogyha csak a medence testet nézem, akkor azért ez nem volt vállalhatatlan költség. Mondhatnám azt is, hogy ez is egy olcsó megoldás azért a medencék területén.

Szubjektív, de én a fóliás medencét nem szeretem. Pláne szezon elején takarítani. De kinek a pap...

Süllyessz le egy fémvázas fóliás medencét részben és problem solved. Tuti low budget. De sokan ezekkel az 50-60-70 ezres bárhol utánad dobják medencékkel is csicsáznak (süllyesztik, körbeépítik), úgy vannak vele, hogy ha 2 szezont bír is megérte. Nem vagyunk egyformák.

2023. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Zsigerből és fölényeskedve lecseszed a jó szándékú hozzászólókat, mert óvni szerettek volna egy olyan használhatatlan és drága betonmonstrum megépítésétől melynek sem az építési sem az üzemeltetési technológiájáról nincsen a leghaloványabb segédfogalmad sem. Viszont annak sem volt a belinkelt videóban akit szeretnél majd leutánozni.

Azt a címet adnám a videónak, hogy: "Hogyan NE építsünk medencét!"

Amúgy az elbontása sem lesz majd olcsó.

Fentebb már írta valaki, hogy "megnézné majd 2 év múlva ezt a medencét".

De hajrá!!


Sajnálatos, amikor a hülyeség párosul a lendülettel.

2023. ápr. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Deszkából meg kell csinálni a zsalut, kiönteni betonból, aztán kalap kabát... Így csinálták 50éve is, most is működik. Előreépített medence csak egy divatszerűség amivel hülyére lehet venni az embereket...
2023. ápr. 24. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Nana. A beton önmagában nem elég. Komoly vasalás kell oda. Egy 25 m3-es medencében 25tonna víz van, gyerekek. A medve nem játék.

Szóval egy épített medencét nem nagyon lehet ócsósítani. Tartósság és biztonság látja kárát. De az én munkaerőm is drágább annál, mint hogy hetekig lapátoljam a gödrét.

olcsóbb megoldás lehet egy fémpalástos medence félig leásva, de az építettnél jelentős megtakarításra sztem nincs lehetőség. Olcsó medencézés nincs, és az alaptörvény szerint nem is jár alanyi jogon

2023. ápr. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Csak szólok, hogy az ytong alkalmatlan olyan felhasználásra, ahol nedvességgel érintkezik, márpedig a földben van ebből bőven.


Beton zsalukő, bevasalva, továbbá méretezett beton alaplemez szükséges. A horgonyzásról sem árt gondoskodni, nehogy télen az üres medencét kiemelje a talajvíz.

A várható víz- és talajnyomásra ugyancsak méretezni kell, kellemetlen, amikor 3-4 év múlva nem győzöd pótolni a vizet, mert megrepedt az alulméretezett szerkezet.


Én is azt ajánlom, hogy gondold ezt meg. Egy készreszerelt nem biztos hogy drágább, mint egy elrontott beton medence!

2023. ápr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
16- hoz egy apró kiegészítés. A telepített, nem mobil medencék szakszerű téliesítése során lecsökkentjük a benne lévő vízmennyiséget a skimmer szintje alá, de soha nem eresztjük le teljesen. Speciális vegyszert és fagytesteket használunk a téliesíteshez.
2023. ápr. 24. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"Egyébként 2 raklap ytong talán elég lenne...

...Persze, ezekre még rájönne a gipszkarton"


Úgy tűnik, hogy lesz dolga a mesterséges intelligenciának, ha szelektálnia kell hamarosan a leghülyébbeket!!


Gipszkartonból leásott medenceépítés?!

Ezt sajnos egyetlen medencés kolléga sem fogja nekem elhinni....

2023. ápr. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!