Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen minőségűek a praktiker...

Milyen minőségűek a praktiker saját márkás elektromos gépei? Vagy milyen olcsó alternatíva van?

Figyelt kérdés

Végre elkezdhetném felpakolni magam pár eszközzel ami jól jöhetne a ház körül. A szomszéd parkside eszközeit használtam kölcsönbe amik nagyon jók voltak de soha se lehet hozzájuk jutni vagy hónapokat kellene várjak rá.


Néztem a praktikerben van saját márkás akksis termékek ezek mellett a black and deckernek pár egész baráti áron fúró, flex(sarok csiszoló az uriaknak) stb amik jól jönnének a házba hobbi szinten használni ha kéznél van.


Bárkinek van tapasztalata velük milyen minőségűek, mennyire éri meg?



2023. ápr. 23. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Bármelyik műszaki boltban találsz jobb ár/érték arányú neveket.
2023. ápr. 23. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
Ferrex, parkside, reikel, handy, flinke, hecht.
2023. ápr. 23. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem ajánlom ezt a nagybevásárlást olcsó dolgokból.

Ha feljön az igény inkább vedd meg a minőségit, mindhogy 5 évig álljon a sarokcsiszoló a dobozában kibontatlanul és mikor végre előveszed rossz, hiányos stb.



A márkahűség viszont megéri most az akkumulátoros gépek világában, mert elég 2-3 akksi 10-20 géphez is

2023. ápr. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
57%

3-as válaszolóval egyetértek. Sajnos sok az olyan gép a piacon amelyek még barkács kategóriában sem állják meg a helyüket. Marad a gyűjtögetés a minőségre, vagy a vadászat a régi használt gépekre majd felújítás.

Az akkus gépekhez annyit hogy az akku állásában is le tud merülni, sőt tönkre is tud menni. Tehát ha évente 2x kell akkor az akkus gép nem igazán jó választás.

2023. ápr. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, és pl. a kérdésben szereplő Black and Decker sem olyan ám mint régen. Ha mondjuk szétszedsz egy fúrógépet a 80-as évek végéből, meg egyet az utóbbi 10évből, azonnal kiböki az ember szemét hogy mekkora differencia van strapabíróságban.
2023. ápr. 23. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Salx Narval ***** válasza:
Én sem ajánlom az akkus gépeket ha nem tudod kihasználni az előnyüket, ha ilyen ritkán használnád csak a nyűg lenne velük. Maximálisan egyet értek azzal is, hogy ezek gépek a márka ellenére nem a régi megszokott minőséget takarják de azért a vezetékes verziók házi barkácsolásra jók lehetnek. Az öregem is ilyen olcsó gépeket vett és eddig csak a láncfűrészt nyírta ki ( nem teljesen a gép hibájából) .:D Ő szereti az OBI-s cuccokat is. Használtam én is a gépeit ( fúrógép, sarokcsiszoló, fűkasza, hőlégfújó, stb) egész elfogadhatónak bizonyultak legalábbis így alkalmi használatra.
2023. ápr. 24. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Van pár meg örökölt vezetékes de pont hogy a házba használva is elegem van belőlük illetve a nyűgből, hogy ahogy arrébb megyek a háztól 2 méternél vagy át ugrok valahova segíteni, akkor egyből vadászni kell a hosszabbítót. Éppen ez miatt gondoltam arra, hogy egy márkával szedem össze őket.
2023. ápr. 24. 06:29
 8/9 Salx Narval ***** válasza:
Igen, így talán szerencsésebb.
2023. ápr. 24. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, ha csak a kábelhossz a hátrány, lehet vásárolni 5m-es gumikábelt kéziszerszámokhoz és azt be kell kötni a gépbe, kb. 2500Ft egy ilyen kábel.

Ezen a ponton jegyzem meg, hogy sajnos sok új gépnél ugyanúgy jellemző a kábelprobléma. De nem csak a kábelhossz vonatkozásában hanem a minőség tekintetében. Érthetetlen hogy olyan neves gyártók mint a Bosch, B&D, stb. is párszáz Ft-ot spórolnak a GT gumikábelen (H05RRN) és helyette egyszerű MT PVC kábeleket használnak (H05VVF) amelyek idővel (és hűvösebbkor) úgy merevednek hogy alig van rugalmasságuk, azt már csak mellékesen jegyzem meg hogy a vizet és a levegő nedvességét is szívja magába a PVC kábel...

Nevetséges hogy ekkora butaságot csinálnak manapság a 2020-as években, amikor az oroszok 70-es évekbeli gumikábeljei mindmáig kiválóak és strapabíróak.

2023. ápr. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!