Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Ez a laminált padló megfelel...

Ez a laminált padló megfelel nappali/konyhába?

Figyelt kérdés

[link]


Nem értem hogy 23 vagy 32 a kopásállósága mert mind a 2t írja.


8mm vastagság.


Kicsi 30nmes házba megy.


2023. máj. 13. 19:29
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve felmosni szabad már ezeken bátran vagy van bevált másik mód felmosásra?
2023. máj. 13. 19:48
 2/9 anonim ***** válasza:
Fózolt szélű legyen, az a lényeg. Nekünk is olyan van, az nem ázik fel az illesztéseknél.
2023. máj. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Rising Phoenix ***** válasza:

Szerintem ez azt jelenti, hogy forgalmas helyen, ahol naponta sokan mászkálnak rajta, mint pl egy hivatal váróterme, ott 23 a kopásállóság, ha meg lakásba teszed le, ahol csak 4-5ember fordul meg elvétve, akkor 32.

Kopásállóságtól függetlenül, konyhába nem tennék lamináltat. Még kiváló minőségűt sem. Lehet, hogy fel nem ázik, de még ha tökéletesen illeszthető, akkor is marad közte szemmel alig látható rés, amibe szépen be lehet dolgozni a koszt. Egy konyhában nem csak a port kell takarítani róla.

2023. máj. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyon szépen, érthetően magyarázzák a piktogramokat. Ez alapján a kopásállósága teljesen elég lesz a konyhába.

A 8 mm vastagság már tűrhető, nálunk is olyan van a szobákban és az előszobában, az is jó lesz, csak szép egyenes, sík alapra kerüljön.


Minden laminált padlót fel lehet törölni ENYHÉN nedves felmosóval. Nekem még azt is kibírták párszor, hogy a cipőkről leolvadt hótócsát, gyerek által kiöntött valamit, sőt egyszer egy fél vödör kiborult felmosóvizet belátható időn belül feltöröltem. De ha úgy mosnád fel, hogy rendszeresen jóóól eláztatod, az már valószínűleg baj lenne.

A fózolás, azaz fugázás... Hát én pont attól tartanék inkább, hogy abba megy jól bele a zsíros mocsok, morzsák, kajamaradék, aztán lehet kikaparászni fogpiszkálóval, meg kidörzsölgetni fogkefével. Inkább olyat választanék, amin se fózolás, se erezet, hanem teljesen sima. De tényleges tapasztalatom nincs. Meg mondjuk attól is függ, mennyire van használatban a konyha, mennyire koszoltok. Nálunk durván...

2023. máj. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én írtam a fózolt lamináltat, nálunk az van 5 éve már a konyhában és elöszobában is, ezért javasoltam. Ez bírja, nincs vele gondunk, pedig heti egyszer felmosom, néha, ha belefér, heti 2 alkalommal is, nyilván nem rengeteg vízzel, hanem kicsavart tiszta moppal.


Napi szinten használjuk amúgy a konyhát, de még nem kellett fogpiszkálóval szedegetni a koszt a fózolásból, te jó ég :D Ilyet ne írjunk már, ha nincs tapasztalatunk a dologgal.

2023. máj. 14. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem a szobában van fózolt. Ott piszkálgattam már ki belőle koszt, mikor a gyerek lepacsmagolt vagy bele is taposott valami ragacsos genyót, főleg ha volt ideje kicsit oda is száradni. Nyálas kukoricapelyhet például. 😀


De ez ritka eset volt, mert szoba. A konyhában sokkal több cifraság van (a kicsi megoldja, hogy az etetőszékről mindenféle pürét juttasson a földre, az is vígan ülne bele a fózolásba), legalábbis nálunk. Gyanítom, hogy mások tisztábbak egyébként, ami nálunk van, az nem feltétlenül normális. 😀

2023. máj. 14. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ez most ilyen járólap-csempe cucc? Mert én azt nem ajánlom , nehezen lehet tisztítani.

Van olyan, ami ilyen egybe nagy lap az egész, és azt vagdossák olyan sávokra , csíkokra, hogy kitöltse az egész szobát.

De ebből is kettő van, az egyiknek a kinézetét annyira nem csípom, de a másik az jó. Nem tudom, hogy melyik melyik, asszem, PVC-nek,és laminált padlónak hívják őket. Amelyik úgy akarna kinézni, mintha fából lenne, nekem az nem tetszik;az túl mű; csak nagyon látszik rajta, hogy úgy akar kinézni, megfeszül, hogy fának nézzen ki; de közben látszik, hogy egyáltalán nem fa, mű hatást kelt.

Most azon gondolkodom, hogy van-e különbség a mattság-között. Most azon filózok (filozofálgatok), hogy a fényes, az nekem nem tetszik, ami mattabb, hátha az a jó.

De csempét sosem raknék a padlómra. Nekünk az ebédlőben+konyhában ki lett cserélve a jó kis lapból kivágott padlónk, amit imádtam, csempére, mert anyám megunta a régit, vagy valamit újítani akart rajta.


Látványra is rideg-hideg hatást kelt, elveszi a helyiség otthonosságát, valamint nehezen tisztítható. Az egyik, gondolom direkt, göcsörtös, rücskös, mert gondolom alapból anélkül csúszna. A másik jó; mert sima; de azon is olyan könnyedén megragadnak a koszok, hogy már lefele vakarni kell róluk, a csempékről. Ha mondjuk nem minden héten mosunk fel, csak minden második; két hét után már szinte eggyé olvad a padlóval, beleragad, belenő, ránő. Szóval még ilyen téren is gagyi.

Ha csak kis részen van csempe, és mondjuk nem olyan rideg-hideg fehérszínű, és nem is rücskös, akkor azt hiszem, működhet; mint az ismerősöméknél, ilyen meleg, enyhén narancsos színű citromsárga; és tényleg csak nagyon kis felületen van. Ott nem ront a hely otthonosságán; meg végülis nem is nagy felület.

2023. aug. 2. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
*ja és a konyhában nálunk matt a csempe,ebédlőben fényes.A matt-kinézetű jobb. Fürdőszobában is csempe a padló egy ideje, az is olyan, mert abból is van olyan, hogy fának akar kinézni, de annyira látszik rajta , hogy nem fa, olyan műanyag kinézete van; hogy rossz ránézni. Másik mintával, ami nem a fát próbálná leutánozni; nem tudom; működhetne -e kinézetre.
2023. aug. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*ja és a matt csempe is picit rideg , hogyha fehér.
2023. aug. 2. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!