Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik fehér zománcfesték nem...

Melyik fehér zománcfesték nem sárgul?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy a vizes bázisú kevésbé produkálja ezt.

Át kell festenem nem kevés felületet és nagyon szomorú lennék ha sárgulna.

Emlékeim szerint talán a vizesbázisú trinát selyemfényű fehér marad?

Beltérre lesz.

Tudom hogy van egy olyan módszer, hogy kell bele egy csepp fekete, de milyen festékből? Ha nem muszáj ezzel nem bajlódnék

Nagyon hálás lennék ha megírná valaki a tutit.



2023. jún. 26. 23:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Szabad èg alatt, vagy lakásba, ha süti a nap akkor, illetve öregedès miatt sárgul. De ez lassú folyamat. Ès az sem pár èves folyamat, hanem sok èvig jó lesz.
2023. jún. 27. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az én tapasztalatom, bár ezek a festések (beltéri ajtók) még az 1990-es években voltak:

Durol: elég hamar megsárgult

Trinát: alig sárgult

Levislux: nem vehető észre sárgulás

Annak idején Levislux-al lett befestve a radiátorcsövek egy része és még a melegtől sem sárgult meg. Jó pár éve a festő a fakerítést „Kerítésfesték” nevezetű fehér festékkel festette, az is alig sárgult. A fémkorlátot kb. 20 éve fehér Orkán festékkel festettem, az sem sárgult. Ne vedd ezeket tutinak, ezek az én tapasztalataim. Egyébként mindegyik festék az idők folyamán veszít a fényéből és többé-kevésbé a színe is megváltozik és ez a fehérnél a legfeltűnőbb. Még egy érdekesség, pár éve néhány fémpárkányt festettem Trinát-tal, a dobozban még szép fehér volt, de a száradás után halvány rózsaszínes lett.

2023. jún. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Radiátorzománcot szokták javasolni.
2023. jún. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Milyen radiátor zománcot? Szerintem én már sok besárgult fehér radiátort láttam.
2023. jún. 27. 21:49
 5/5 A kérdező kommentje:

Első kommentelővel nem értek egyet. Van egy lakás amiben festettük az ajtókat 2 éve. Egy részét vizessel másikat oldószeressel, elég láványos a különbség az oldószeres már halványsárga a vizes még fehér.

Másik, hogy én is úgy tudtam a fény hatására történik inkább sárgulás, de érdekes módon olvasottak és sajág tapasztalat alapján a tartósan sötétben lévő dolgok sárgulnak idővel.

(Pl. parketta csak ott sárgult ahol fölötte szekrény volt)

2023. jún. 27. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!