Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Normál elhasználódás, vagy...

Normál elhasználódás, vagy többet kéne bírnia?

Figyelt kérdés

Ez az első asztali gyalugépem, nincs tapasztalatom. Szénacél késekkel kb. 50 méter 90x25 mm-es új, tiszta fenyődeszka négy oldalát gyalultam meg, volt benne vastagolás is, ezen kívül némi egyéb, régi deszka, illetve egész kevés (1 méter nagyságrend) pozdorjalemez gyalulása. A kések élén már látom az eléletlenedés jeleit.

Ezt tekinthetem normál elhasználódásnak, vagy a régi, nem garantáltan pormentes deszkák, meg a pozdorja ennyi használattal hazavágják a kés élét?



2023. jún. 29. 11:07
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is használok gyalúgépet időnként.Sajnos a pozdorja egy fránya anyag,kiszedi mindennek az élét,vagy legalább is képes rá.Én mindig keveset szedek az anyagról és nem várom el az azonnali kész állapotot.Tudom,ezért most majd kapok,de arra kell gondolnom legközelebb is használni szeretném a gépet és ezért csak ovatosan kezelem.Első lépésként ellenőrzöm a felületet van e rajta olyan ami a késeknek nem tesz jót.Itt szögre és egyéb fém származékra gondolok.De mint tudjuk,minden amit használunk az kopik,Mőrfy törvény.Meg is fogadtam,ha eltávozom az örök vadászmezőkre akkor megkeresem ezt a Mőrfy lényt és agyba-főbe verem mert igaza volt :-D
2023. jún. 29. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, akkor még inkább mellőzöm az efféle műfák gyalulását.

Én nem fogom bántani Mörffhyt, mert a törvénye alapján a fenőkőtől is kopik az az acél, azt meg tudom irányítani.

2023. jún. 29. 12:31
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem jó azokat gyalulni mert ragasztósak és az pedig nagyon megkeményedik.
2023. jún. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
47%

Ugye az megvan, hogy a szénacél az a sima, ötvözetlen, edzetlen/edzhetetlen acél? Hétköznapi nevén vas, semmi extra, talán némi többletszén, talán mangán.


[link]

[link]

2023. jún. 29. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!