Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fűrészpor és faragasztó...

Fűrészpor és faragasztó összekeverve jó fatapasznak?

Figyelt kérdés
Régi kerti fabútorokat újítok fel. Van néhány nagyobb hiány vagy repedés az anyagban amiket valamivel ki szeretnék tölteni. Tudom hogy létezik kimondottan fatapasz de elég drága és sok kéne, én meg nem akarok túl sokat költeni erre a projektre. Arra gondoltam hogy a fűrészport összekeverem faragasztóval, majd megcsiszolom és festem. Működőképes lehet? Egyéb ötletek is jöhetnek.

2023. júl. 24. 22:09
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Alárendeltebb helyre jó. Csináld azt hogy a nagyobb helyekre benyomod ezt, de hagysz helyet fatapasznak is. Így a jobb minőségű fatapasz lesz kívül, ugyanakkor kevesebb kell belőle.
2023. júl. 25. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a fűrészporos megoldással az a baj, hogy a legtöbb faragasztónak csökken a térfogata száradással, szóval ha szépen kikened, akkor is lyukas lesz…

2 megoldása van, vagy többszörre éred el a megfelelő kitöltöttséget, vagy jól megpúpozod, így viszont lassabban szárad, és több az utómunka.


Én asztalosként jobban szeretek foltozni mint tapaszolni egy szép folt sokkal kulturáltabb megoldás nameg (nekem) jóval gyorsabb is.

2023. júl. 25. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!