Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen eszköz kell nekem,...

Milyen eszköz kell nekem, ahhoz hogy az inverter oldalon megszűnik az áram akkor azonnal átkapcsoljon a konnektori áramra?

Figyelt kérdés
Építettem egy kisebb szigetüzemű napelemes rendszert, és azt szeretném megcsinálni, ha lemerül az akkumlátor (megszűnik az inverter áramellátása), akkor nem álljon le a rákötött eszköz, hanem akkor a konektorból vegyen áramot.

2023. aug. 30. 18:04
 1/8 L.. István ***** válasza:
24%
Akkor az már nem lesz szigetüzemű.
2023. aug. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
Egy relé váltóérintkezőkkel. Amikor megy a szigetüzem, annak az árama meghúzott állapotban tartja a relét. Amikor lekapcsol a szigetüzemű inverter, abban a pillanatban a relé is elenged, és a váltóérintkező a hálózati oldalról táplál.
2023. aug. 30. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

2# megoldásnak jó, de relè helyett mágneskapcsoló.

A gond viszont abból lesz, hogy egyes kèszülèkek ki fognak kapcsolni, mert ez jelentős idő. Egyes bekapcsolva maradó kèszülèkeket meg ez a feszültsèg ingás kinyírhat simán.

2023. aug. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
84%

Előbb kellett volna gondolkodni.

Olyan invertert kellett volna venned ami tudja ezt.

Sok olyan inverter van amibe bekötöd az akksit, meg a hálózatot és beállítod hogy akkuról menjen, ha nem elég az akku akkor használ a hálózatból is, meg akár tölteni is tudja az akksi a hálózatból.

2023. aug. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó a kapcsolgatás, csak még kicsit fűteni kell utána egy jobbféle szünetmentesből a legkisebb áthidalási idejű, legnagyobb teljesítményt leadó modelljével...
2023. aug. 31. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ja, azt elfelejtettem a reléhez hozzátenni, hogy mivel az átváltásnál elengedésről van szó, ezért lassabb lesz a relé mint amikor meghúz. Érzékenyebb fogyasztók ezt nagyon nem tolerálják, mivel a létrejövő pillanatnyi áramszünet időtartama pont a legxarabb az aszinkron induktív fogyasztóknak. Konkrétan egy hűtő kompresszora visszakapcsoláskor pont ellenütemben kapja a szuflát mint kéne, és jobb esetben a hővédelem kiold, rosszabb esetben leég a motor. Tapasztalatból tudom, mivel ugyan ezt a kapcsolást csináltuk annak idején a nappali-éjszakai átkapcsolónál is. Amikor a relé meghúzott, akkor észre se lehett venni olyan gyorsan történt, amikor meg elengedett, akkor TV, számítógép azonnal kikapcsol, a hűtő meg majd összefosta magát. Megoldásként az érzékenyebb fogyasztókat ráaggattam egy jobbféle APC szinuszos szünetmentesre, és a probléma megoldódott. A gyári inverterekben amik alapból tudják az átváltást, van annyi kondi ami kikompenzálja a kapcsolási szünetet, vagy az inverter rész addig nem áll le míg nem történik meg az átváltás. A kondis megoldást a kisebb teljesítményeknél alkalmazzák, az inverter futás azért sokkal komolyabb technika, mert meg kell oldani a szinkronizálást a sziget és hálózat közt.
2023. aug. 31. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szünetmentes tápegységre észrevétlenül átáll bármilyen eszköz.
2023. aug. 31. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Valóban megoldhatod mágneskapcsolóval, aminek lesz átkapcsolási ideje, ami nem is feltétlenül baj, de egyes fogyasztók (ahogy fent is írták) nem fogják szeretni.

...másrészt gyors átkapcsolás sem lenne jó, mert szinkron híján esetleges, milyen fázisban jár a két hálózat egymáshoz képest.

Szélsőséges esetben az egyik éppen csúcsfeszültségnél jár, amikor a másik hálózatra átváltasz, ami éppen ekkor kerül csúcsfeszültség közelébe, és emiatt is tönkremehet a fogyasztó.


A jobb hibrid / hálózattal támogatott inverterek szinkronizálják a saját hálózatukat a szolgáltatóéhoz átkapcsolás előtt, így elkerülik ezt a hibaforrást, és nagyon gyorsak is tudnak lenni.

2023. szept. 1. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!