Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mekkora fűtési teljesítmény...

Mekkora fűtési teljesítmény kell egy 2,5 m3-es dézsához, hogy télen ne fagyjon be -20C fokon?

Figyelt kérdés

2,5 m3-es a dézsa és 3%-os a sótartalma ami némileg csökkenti a fagyáspontot de nem számottevően, ezért ezt figyelmen kívül hagynám valamint egy extrém -20 fokra tervezném, hogy ha véletlen beüt az extrém hideg akár csak egy két napra akkor se kelljen leengedni. Devi fűtőkábelt akarok beletenni, hogy ne fagyjon be.

Hogy tudom ezt kiszámolni?



2023. szept. 13. 11:50
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
8# pl felfűtöm a vízet fával 35 fokra. Ez a dézsafürdő lényege. A 21 ezer forint 3 zsák (75 kg) parjadi só ami 3% os sótartalmat biztosít. Az ajánlott a dézsákba 3-5 % nekeünk elég a 3% a saját tapasztalt alapján.
2023. szept. 13. 21:30
 12/16 A kérdező kommentje:

10# Nem árammal fűtöm fel, (nem tudom ez honnan jött) hanem azzal a sok fával amit mások pl kiraknak a zöld hulladéknak én meg veszem a fáradtságot, hogy összegyűjtöm és erre pl jó. Amúgy meg nem feltétlen 0 fokos vizet akarom felfűteni, hanem csak nem akarom hogy befagyjon. Ha olyan telünk lesz mint az elmúlt években, akkor 6-8 fokos lesz a víz és nem kell fűteni, hogy ne fagyjon be és akkor nyilván a fával is könyebb felmelegíteni ha használni akarom. Amennyiben tartósan -10 -20 lesz akkor elgondolkodom, hogy inkább leengedem de ha olyan lesz mint az elmúlt években akkor csak biztosítani akarom, hogy minimális árammal felhasználásával nem fog befagyni azon a néhány napon amikor 0 alá megy a hőmérséklet.

1000 liter vízhez 30 kg só 3% sótartalmat jelent akkor 2500 liter esetén ez 75 kg só. Ez annak a honlapján van aki árulja a sót

2023. szept. 13. 21:51
 13/16 anonim ***** válasza:

"idén pl 936kwh túltermelésem volt" - Innen jött, hogy árammal fűtenéd.


"1000 liter vízhez 30 kg só 3% sótartalmat jelent akkor 2500 liter esetén ez 75 kg só." - Valóban. Régebben jó voltam a számolásokban...

2023. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nem onnan jött, hogy túltermelésem volt, mert nyilván jövőre lehet hogy megint nem az lesz de ez is egy tényező. onnan jött, hogy a vízakna is gyakran megtelik vízzel és 5-6 éve amikor hetekig volt -10 alatt akkor elfagyott a vízóra. Utána évekig takargattam a vízaknaát és (ezt még nem írtam mert nem volt lényeges) de nem ott lakom és fárasztó volt, hogy amikor odamegyek kitakarni, kinyitni a vízet utána vissza. Ezért tettem oda is fűtőkábelt ami rá van tekerve a csőre és a vízórára és bedugva egy okos konnektorba ami nézi a hővmnérséketet és ha - 1-2 fog alá megy bekapcsol, de manuálisan is be lehet kapcsolni. Tavaly egyszer kapcsolt be semmit nem fogyaszott de meg volt a komfort és a biztonság. Ezt szeretném itt is, csak nyilván egy ekkora víztömegnél lehet ha belerakok 3m kábelt ami méterenként most csak saccra 20w-ot fogyaz tehát 60w amellett lehet hogy pont ugyanúgy befagy az egész ha benéz a -10-20 fok
2023. szept. 13. 22:14
 15/16 anonim ***** válasza:

Nálam pl. télen-nyáron víz van az úszómedencébe.

Nem fűtés, hanem fagytestek kellenek a dézsába, hogy a fagy szét ne nyomja.


[link]

2023. szept. 14. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Ez lehet hogy nem hülyeség, köszi, de azért rákérdezek a gyártónál.
2023. szept. 14. 23:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!