Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akinek nincs pénze egy 500...

Akinek nincs pénze egy 500 ezres tanfolyamra, az hogy tanult meg otthon hegeszteni?

Figyelt kérdés
2023. okt. 4. 19:59
 1/10 anonim ***** válasza:
92%

YouTube, könyvek, haverok,


De ettől nem lesz róla papírod.

2023. okt. 4. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nincsenek haverjaim.
2023. okt. 4. 20:24
 3/10 anonim ***** válasza:
88%
Úgy, hogy a szomszéd Józsi bácsi megmutatta neki.
2023. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
93%

Ha csak otthonra "saját magadnak" kell, akkor nézz videókat, felesleges tanfolyamot végezni az otthoni barkácsoláshoz...

De ha dolgozni akarsz mint hegesztő, akkor már kell a papír is. Iskolai képzésben ingyenesen elvégezhető.

2023. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
80%

A Józsi bácsi aki néha két zártszelvényt összegányom az azért még nem tud hegeszteni


Mi anno a szakmunkásban fél évig tanultuk a láng hegesztést, aztán fél évig az ívheggesztést

És én még csak nem is hegesztő vagyok hanem fűtésszerelő.

Én se merném azt állítani hogy "tudok" hegeszteni.


A hegesztés egy szakma, és rengetegféle változata létezik.


A tescos hegesztőtrafóval amugy se lehet rendesen hegeszteni, csak gányolni

2023. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%

Veszel egy trafót, két doboz elektródát, pajzsot (lehetőleg automatát) aztán addig gyakorolsz hulladékvasakon amíg nem megy. Természetesen nem fogsz minőségi munkát végezni, de amit összeeresztesz az úgy fog maradni és barkács szinten az a lényeg.


[link]

2023. okt. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
73%

"addig gyakorolsz hulladékvasakon amíg nem megy"

Van a hegesztésnek elég sok elméleti része amit nem fog megtudni abból hogy rozsdás vasakat taknyol össze.


Kérdező mi a célod? Ha dolgozni akarsz, pénzt keresni a hegesztéssel, akkor kell a papír. Nézz cégeket akik beiratnak tanfolyamra, akkor lehqet ingyé' tanulni.

Ha csak otthon akarsz kerítést, meg nyulólat hegeszteni, akkor menj el egy antikváriumba és keress tankönyveket és olvasd el őket. Néz a youtubeon videókat - angol tudás előny. Miután megvan az elméleti rész, hogy egyáltalán mit hogy hívnak, mi micsodára szolgál, stb, akkor állj neki gyakorolni, mert akkor már úgy fogsz gyakorolni hogy tudod is hogy mit gyakorolsz és nem csak szikráztatod a pálcát. Lehet hogy nem is pálcának hívják? Na ezért kell az elmélet először!

2023. okt. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
77%

"Veszel egy trafót, két doboz elektródát, pajzsot (lehetőleg automatát) aztán addig gyakorolsz hulladékvasakon amíg nem megy."

Az a baj ezzel, ha nincs ott valaki hozzáértő a segít benne, nagy valószínűséggel rosszul fog begyakorolni sokmindent. Ahhoz is kell egy alap tudás, hogy egyáltalán tudd mit (és hogyan) kell gyakorolni.

2023. okt. 4. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
86%
#8: Persze, nem is úgy értettem, hogy úgy álljon neki, hogy nem tudja melyik a testcsipesz meg melyik az elektródafogó, előtte kell némi elmélet. Én is így tanultam meg egy örökölt trafóval magamtól, nem volt segítség. Nem vagyok egy profi hegesztő, de amit összerakok az együtt marad. Háztáji dolgokra nem kell több.
2023. okt. 5. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
"Amit a trafó összead, azt ember szét ne válassza". 😂
2023. okt. 5. 06:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!