Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mit tudnánk kezdeni a fúrt...

Mit tudnánk kezdeni a fúrt kútba esett vasdarabbal?

Figyelt kérdés
Úgy beékelődött talán egy toldásnál, hogy se fölhúzni, se leengedni nem lehet a szivattyút. Először csak a vas volt elakadva, aztán amikor próbálkoztunk, csak rontottunk a helyzeten, mert ez az L alakú vas a szivattyúval együtt megszorult. Hívtam kútásót, aki nem lehet épeszű, amiket művelt, a gutaütés határára juttatott. Húzta a végtelenségig az elakadt mindenséget, közben járatta a szivattyút, a villanyt levágatta, kitépte a szivattyú vezetékét. Marad a cső kiásása, kb. másfél méterig?
2023. okt. 10. 14:58
1 2
 1/11 L.. István ***** válasza:
100%
Csak olyan mélyen van? Ki kell ásni.
2023. okt. 10. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

egy jobb spárgára kötsz egy erős mágnest, ésmlelógatod..aztán ha koppan, kihúzod..ennyi.

Nézd meg azokat a videókat, amelyekben a hídról mágnessel húzzák ki a folyóba esett(dobott) bicikliket, stb...

2023. okt. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
El van akadva. A vasba bele tudok akasztani egy alkalmatosságot, de ezt erővel nem lehet kihúzni. Muszáj lesz ásni.
2023. okt. 10. 18:30
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Kái lehet azt húzni, persze nem cukorspárgával. Ha az elakadt vasdarab ásással megközelíthető, akkor áss.
2023. okt. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Talán előbb ütni kéne lefelé, miközben valaki fogja a szivattyú meg a kampó madzagját is, nehogy sokkal lejjebb kerüljön az összeakaszkodott két darab. Talán majd lesz segítségem, bár legutóbb se volt benne köszönet. Addig a vas magasan volt, a szivattyút addig föl lehetett húzni, le lehetett engedni, volt vizem. Na, de amit a kútásó művelt, az mindennek a teteje. Vagy az alja, nem tudom.
2023. okt. 10. 19:11
 6/11 anonim ***** válasza:
Merev anyagból kell egy hosszú nyelvű kampó, azzal valószínűleg ki lehet szabadítani, akkor is, ha be van szorulva (mert akkor a madzagos megoldás tényleg nem megy).
2023. okt. 22. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Pont ma próbálkoztunk egy ilyennel, ketten is húzták, ami egy baromság, egyre jobban beszorul, olvasom is hozzáértőktől. Ennek a kútnak valszeg vége. Gondoltam, bele kéne ütni a szivattyút a kútba, de most már lefelé se lehet leütni erről a rohadt vasról. Ha leásunk is, le lehet-e rendezni úgy, hogy használható legyen, nem hiszem. Abbahagyom a kertészkedést, talán el is megyek innen lakni, egyre vadabb gondolataim vannak.
2023. okt. 22. 23:37
 8/11 A kérdező kommentje:

Ha még lennétek szívesek foglalkozni a gondommal, vázolom azt. :)

Ki is ásatnám az elakadásig, ha magával a kúttal nem lennének gondok. Egyre homokosabb a víz, most már annyira fölkerült a szivattyú, hogy a rákötött slag 5,5 m. Nem 1 m vízoszlop volt a szivattyú fölött, hanem éppen csak elmerült, meg a fenéktől is alig volt megemelve. Ha kiásatnánk, nem lehetne ide egy Norton-kutat létesíteni? Már újabb kút fúratásán gondolkodunk, de ahová gondolnám, nincs áram, 10 m-es hosszabbítót kéne lefektetnem. Utálom is ezt a szivattyús megoldást az örökös meghibásodásával(membrános, orosz, mert ez a legolcsóbb)Nem lenne továbbra sem rendesen beállítva, rögzítve, mert a testvérem mindig rohan, meg szerelgethetném én. Erre a kis időre, ami visszavan, megfelelne nekem egy iyen pumpálós kút, ha várhatóan kevesebb gond van vele, mint a szivattyússal.

2023. okt. 29. 09:22
 9/11 A kérdező kommentje:
Az talán nem rongálná tovább a kutat - gondolom én.
2023. okt. 29. 10:01
 10/11 L.. István ***** válasza:
Fúrt kútba nem szokták ajánlani a membrános szivattyút, lehet, hogy az tette tönkre a rezonanciájával. Nem vagyok szaki, csak többfelől hallottam.
2023. okt. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!