Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Otthoni hobbi hasznalatra...

Otthoni hobbi hasznalatra (kerites,kapu stb.) erdemes beruhazni porbeles hegesztore vagy a sima bevont elektrodas gepek is boven jok?

Figyelt kérdés

Tapasztaltabb kollegak valaszara lennek kivancsi. Itt leszogeznem, hogy nem tudok hegeszteni, de szeretnek egy elfogadhato szintet elerni, hogy itthoni kisebb munkakat jo minosegben meg tudjak csinalni idovel. Elsosorban vekonyabb zartszelvenyek (2-3 mm) illetve vekony lemezek (max 5 mm) hegesztese lenne a cel. Ket gepet nezegetek, de nem tudok donteni melyiket erdemesebb venni. Nem tudom megeri-e beruhazni egy porbelesre, mert sok helyen olvasom hogy a vekonyabb bevont elektroda (1,6 mm) gyakorlatilag ugyanazt tudja. A hozaganyag araban se mindegy melyiket valasztom, mert a porbeles huzal lenyegesebben magasabb aron megy.


[link]


[link]



Elore is koszi a segitseget!


2023. okt. 11. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Porbeles gépre szerintem nincs értelme beruházni, max inkább olyanra ami tud gázt is kezelni, és később esetleg veszel hozzá palackot.

Leszögezem én se vagyok tapasztalt hegesztő, de úgy 3 éve vásároltam a Iweld Golilla 185-öst, és gondoltam elég lesz a porbeles huzal, ami akkor 18 ezer forint volt egy dob, de nemigazán tudtam vele szépen hegeszteni, a vékony 1-es lemezt meg simán átégette, hiába vettem le az áramerősséget. Ezen felül meg ugyanúgy füstöl, fröcsköl mint a bevont elektródás.(fordítottam polarítást) Egy perc után nem láttam a garázsban. :D

Volt CO2 palack az akváriumon, vettem reduktort, sima hegesztőhuzalt, ami "csak" 5000Ft, és mintha teljesen új gépet kaptam volna. Fröcsögés, füst alig, még a hangja is teljesen más volt a hegesztésnek, meg persze a varrat is szebb, és a vékony lemezt se akarta átégetni. Szóval én azt mondom, hogy vagy védőgázas gép,( ami amúgy tudja a bevont elektródást is), vagy sima bevont elektródás. A porbeles felejtős. Szóval itt inkább az számít, hogy anyagilag melyik fér bele neked.

2023. okt. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszt! Valoszinuleg egy Gorilla Pocketpower 150 bevont elektrodas gepet veszek, mert eleg olcson megtudom szerezni ujan (piaci ar alatt joval) ez elvileg 140A-t tud ami szerintem eleg otthon. Ha ugy erzem majd,hogy erdemes komolyabbra beruhazni akkor valami ertelmes gazos gepet veszek en is. Meglatom, hogy mennyit fogom ezt hasznalni, valoszinuleg ev 5 alkalom :D
2023. okt. 12. 09:24
 3/6 anonim ***** válasza:
A porbelessel sokkal könnyebb megtanulni hegeszteni. A vékonyfalú zártszelvényeket (főleg ha némi hézaggal sikerül csak összeilleszteni), meg pláne könnyebb mint MMA-val. A huzal ugyan drága, de ha csak ilyen ritkán akarod használni ez nem hiszem, hogy túl nagy problémát jelentene.
2023. okt. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Most jol elbizonytalanitottal :D
2023. okt. 13. 18:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Ráadásul szabadban már egy kis szellő is meggátolja a védőgáz funkcióját. Én kombináltat vettem,mindent tud,de bevont elektródás módszerrel hegesztek legtöbbet,fogyóelektródával porbelest használok szabadtérben. Múhelyben meg CO-t.
2023. okt. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az meg nem igaz,hogy a vékony bevont elektróda ugyanazt tudja. A porbelesnek jobb a beolvadási mélysége,és kevesebb utómunkát igényel.Kevés ismeretekkel is könyebben tud egy kezdó beletanulni. A 3mm-es zártszelvény már nem minősül vékonyfalúnak napjainkban sajnos.
2023. okt. 15. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!