Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen tiplivel tegyük fel?

Milyen tiplivel tegyük fel?

Figyelt kérdés

Tv konzolt szeretnénk feltenni a falra. Viszont úgy tűnik vegyes a falazat. Tégla/gipszkarton. Nem tudjuk ragasztva vagy párnafázva van-e? Hogy mekkora a rés köztük.

Szóval a TV 55", milyen tiplit használjunk?


2023. okt. 17. 07:26
 1/2 anonim ***** válasza:

A vegyes falazat nem ezt jelenti. Az a vegyes amikor pl kerámia téga és vályog van.

Gipszkartonra létezik tipli, és állítólag nagyon sokat kibír az is, állítólag komplett konyhabútor felsőszekrényt lehet felfogatni rá. Én inkább nem tenném.


Párnafa ellenőrzés annyi, hogy valahol belefúrsz, ha mély luk van benne, 2.5-5cm akkor az lesz.

Esetleg kevésbé invazív megoldád ha egy mágnest tologatsz végig rajta. Az megtalálja a csavarokat, ha vannak. Ha egyenes vonalon megy végig sok csavar, a akkor van váz.

Sajna lehet, hogy az a váz fém és nem fa.

Fémre nem fogatnék rá egy nehezebb tv-t.

Párnafa esetén is több párnafa kellene, amibe bele tudod fogni, magyarul a vázat alapból úgy kellene tervezni, hogy ott egy tv lesz.

Amikor radiátort tettem fel lambériára, én is úgy tettem mögé a léceket, hogy megvolt a helye ahova majd becsavarozom a radiátort.


Még lehet olyat is, hogy valami hosszabb konzol szerű csavarral a téglába rögzítesz, mint a külső szigetelések esetén. Ehhez hosszú fúrószár kell, és megfelelő csavar. Erre nem tudok választ adni, ezzel kapcs barkácsboltban biztos tudnak segíteni.


Ha ragasztva van a karton, pl pogácsákkal, akkor simán lehet több cm rés mögötte. Akkor is érdemes valamo hosszabb tiplivel és erősebb csavarral próbálkozni. Ilyen esetben lehet már a vegyi dübel is befigyelhet inkább.

2023. okt. 17. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
a falba menjen a dübel és hosszabb csavar vagy távtartó. A kartonra ne szerelj semmit!
2023. okt. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!