Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan tudom megjavítani a...

Hogyan tudom megjavítani a beragadt radiátor szelepet?

Figyelt kérdés

Saiasztok!

Ugyan az a problémám mint ebben a videóban: https://www.youtube.com/watch?v=f5nQ6EitxNA

Csak amikor elkezdem letekerni az anyát a termosztát után, elkezd bekapcsolni a radiátor, ezért a víz ami jön belőle melegszik, szóval nem tudom letekerni, mert akkor gondolom már forró lenne ami belőle jön, ha teljesen letekerném. Mit tudok tenni hogy ne melegedjen a víz, amikor elkezdem terekni a radiátor szelepet?

Lakásban vagyok ha számít valamit.


Köszi a válaszokat!



2023. okt. 26. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kérdést, ha szétszeded a szelepet, akkor meleg víz fog jönni, mivel a rendszerben meglepő módon meleg víz kering.

Vedd le a műanyag termosztát fejet, és óvatosan ütögesd meg a beragadt fém pöcköt.

2023. okt. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
48%
Semmit nem tudsz csinálni, mivel már gondolom elkezdődött a fütésszezon, és ahogy megiszkálod megindul a keringés. De pont ezt szeretnéd elérni nem?
2023. okt. 26. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Amikor elfordítom simán a műanyag fedelet akkor nem működik a radiátor, viszont amikor leveszem és elkezdem tekerni lefelé mint a videóban 1:48-nál akkor már beindul.

Hogy tudom elérni hogy akkor is jöjjön amikor a műanyagot fordítom?

2023. okt. 26. 20:11
 4/10 anonim ***** válasza:
Be van ragadva a szelep, ahogy írtam vedd le a műanyag fejet, és óvatosan addig ütögesd a beragadt pöcköt, míg az ki nem ugrik a helyére.
2023. okt. 26. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, holnap megpróbálom mert csak francia kulcs van itthon és rettenetesen hangos, még ha picikkét is ütök rajta. Egyébként mennyire kemény ütések kellenek?
2023. okt. 26. 20:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak óvatosan, nem kell szétverni a szelepet.
2023. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Rugózik a pöcök, benyomható. Egy kis WD40 is sokat segít.
2023. okt. 26. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Illetve ha nincs fűtési szezon, akkor célszerű a szerepeket teljesen kinyitni (a legnagyobb fokozatra állítani), hogy ne ragadjon le a szelep.
2023. okt. 26. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget megint, holnap veszek egy wd40-et akkor és megpróbálom azzal.
2023. okt. 26. 20:39
 10/10 A kérdező kommentje:
Ha valaki később nézné ezt a kérdést választ keresve, gondoltam leírom hogy működött amit az előző kedves válaszoló írt, wd40et raktam rá és ütögettem óvatosan, és még talán az seített hogy kinyitottam annyira amennyire csak tudtam anélkül hogy nagyon jöjjön a víz, és ott is fujtam egy kis wd40-et hogy jobban bejusson és vissza csavartam gyorsan.
2023. okt. 27. 15:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!