Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Van egy 20Kg-os CO2 palackom....

Van egy 20Kg-os CO2 palackom. Mivel már 8 éve cseréltem, lejárt az 5 éves nyomáspróbája a palacknak. Most kifogyott, bementem egy helyre, hogy érdeklődjek, hogy ilyenkor is visszaveszik-e?

Figyelt kérdés
Azt mondták, hogy nem probléma, de a palack nem lehet idősebb 30 évnél. Lehet hogy nem pont 30 évet mondott, de én ennyire emlékszem. Így nem veszi vissza, mert több tízezer Ft büntetést kellene fizetnie. A palackom 1954-es, amit úgy kaptam cserekor egy másik helyett. Most akkor ezt már nem is fogom tudni kicserélni? Vagy tudtok olyan helyet Dunaújváros környékén, ahol ezt kicserélik?

2023. nov. 5. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Messer vagy Linde? Meg miért vennék vissza, mikor a tied,és nem bérelted? Messer amúgy nem nézi az érvényességed, de a Linde beleköt. Jobban járnál ha kicserélteted töltöttre és eladod, mert a kereskedő is ezt fogja tenni. Én is egy ilyen palackot vettem meg tüzépen, hogy pluszban volt.
2023. nov. 5. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

nem érthető a kérdés.

ha nem lehet 30 évesnél (vagy akármennyi) régebbi palackot cserélni, akkor te hogy kaphattál - és kitől - cserére egy 1954-es palackot 8 évvel ezelőtt?

8 éve a palack már 61 éves volt. Nem is lehetett volna forgalomban.

2023. nov. 5. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es. Linde palackról van szó. Érden egy hegesztéstechnikai áruházban cseréltem utoljára. Talán még a cseretöltet számlája is megvan, ha nagyon megerőltetem magam, de soha nem volt rá szűkség. Én nem eladni akarom, hanem kicseréltetni egy töltöttre és tovább használni.


2-es de érthető a kérdés, csak ahol cseréltetni akartam, ott mondták, hogy régen ez nem volt gond, hogy 60 éves volt a palack, ezt egy pár éve vezették be. Hidd el, ugyanígy nem értem ezt a helyzetet, ezért kérdem meg itt, hátha más is járt így. Egy kicsit úgy érzem hogy át akarnak verni. Holnap felhívom a hegesztéstechnikai áruházat, ahol cseréltem, csak előbb itt érdeklődtem

2023. nov. 5. 15:45
 4/11 anonim ***** válasza:

Rossz hírem van, téged legutóbb átvertek.

Itt van egy régi szabályozás:

"14/1998. (XI. 27.) GM rendelet a Gázpalack Biztonsági Szabályzatról"

"2.6. A palack selejtezése

2.6.1. Ha valamely palack első használatbavétele óta 50 év eltelt, azt selejtezni kell. Az 1990-től gyártott palackokra ez nem vonatkozik."

[link]

Már ebben is szerepelt az 50 éves selejtezési korhatár, tehát 8 évvel ezelőtt nem adhattak volna neked 61 éves palackot.

Ha megnézed a jogtárban, akkor látod, hogy ezt a rendeletet 2014-től hatályon kívül helyezték, vagyis 2014-IG volt érvényben.

Sajnálom, átvertek, nem tudsz tenni már semmit vele.

[link]

2023. nov. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Hát ez nagyon jó. És akkor elvileg nekem kell selejtezni? Tehát nem visszaadom a gyártónak és ő selejtezi? Én vállalom, hogy esetleg fizetek rá valami felárat, de azért ez így gáz. Köszönöm. Azért hasznos volt az infó
2023. nov. 5. 16:39
 6/11 anonim ***** válasza:
#5 Ha esetleg megtalálod a számlát (nekem nem lenne meg), akkor ott próbálkozhatsz ahol cserébe adták neked ezt a palackot. Bár kicsi az esélye, de talán annyit el tudsz érni, hogy kártérítésképpen ők oldják meg a palack elszállítását, selejtezését.
2023. nov. 5. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező! ha azt írod, hogy az adott helyen "visszaveszik-e", akkor az ember nem arra gondol, hogy te cseréltetni, vagy töltetni akarod a palackot. Ráadásul hivatalos helyen nem veheted meg a palackot, mert csak bérelni lehet. De mint írtam kilehet fogni, hogy a kereskedőnek van plusz és eladja, nekem is így lett egy törpe 10 kilos messer palackom, amit hivatalos helyen tudok cseréltetni. Írásosdból meg feltételeztem, hogy leadnád a palackot mert nincs rá szükséged.

Elsőre az a tippem, hogy ezt a palackot a Vaspálya utcai hegesztős boltban vetted, akvarista körökben elég híres, mint az a hely ahol nem csak bérelni lehet, viszont vannak negatív tapasztalatok is, hogy mindenféle hulladék palackot tartanak, pl olyant is ami osztrák lomis, és nálunk nem foga egy kereskedő se becserélni, hiába Messer vagy Linde. Itt még az is visszaütött, hogy míg hivatalos helyen odafigyelnek a nyomáspróbára, és nem selejt palackot kapsz. Messernél még becserélik a lejárt palackot, de a Linde nem fogja.

2023. nov. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nem. Én valamikor a hegesztőgéppel együtt vettem egy barátomtól 5 kg-os palackkal. Amikor előszőr cseréltem Érden egy hegesztéstechnikai áruházban, akkor szintén 5kg-osra cseréltem, az amikor kifogyott, akkor nem volt 5 kg-os, az eladó ajánlotta, hogy kicseréli 20kg-osra. Na most ez 8 éve volt. Soha nem figyeltem áruházból vett palacknál az évjáratot, hivatalos LINDE nyomáspróbás matrica volt rajta. Talán még most is látszik. Nem vagyok járatos ezekben, csak használtam. Üzletbe elvittem az űreset, hoztam a telit. A fene sem gondolta, hogy ilyennel át tudnak verni.Töltöttem fel képeket. Most jobban megnéztem, 1964-es a palack, de akkor is 50 év felett volt már amit kaptam. Ott van rajta a LINDE matrica hogy 2017-ig felhasználható. Azért tartom furcsának, mert 2017-ben ez már 53 éves volt. Hátha máshogy nem megy, vennem kell egy használt üres palackot, amit kicseréltetek. Azért ha eszetekbe jut valami, írjátok meg légyszíves. :) [link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2023. nov. 5. 18:15
 9/11 anonim ***** válasza:

#8 "1964-es a palack, de akkor is 50 év felett volt már amit kaptam. Ott van rajta a LINDE matrica hogy 2017-ig felhasználható. Azért tartom furcsának, mert 2017-ben ez már 53 éves volt. "

nem is neked kell vele foglalkozni, annak nem lett volna szabad forgalomba hozni aki töltötte, mert a lejárati ideje előtt már selejtezni kellett volna a kora miatt.

A 2017-es dátum azt jelenti, hogy lecserélték rajta amit kellett, átesett a megfelelő ellenőrzésen és a töltéstől számított 5 év 2017-ben jár le - amíg a benne levő gáz felhasználható biztonságosan. Utána a palackot le kell selejtezni.

valaki elbarmolta a dolgokat ez tény, de most már csak a selejtezés marad.

2023. nov. 5. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
akkor én ezt már nem tudom kicseréltetni ugye? Vennem kell egy másikat? Természetesen ügyelve arra, hogy az 50 év alatt legyen.
2023. nov. 5. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!