Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melléképület falát télire...

Melléképület falát télire beterítem fekete fóliával akkor az átmelegíti a falat valamennyire télen ha süt a nap?

Figyelt kérdés

Nem számít hogy néz ki nem látja senki viszont télen sokat oda süt a nap.

Valahol láttam egy ilyen cikket de már nem találom. Lehet hogy kamu volt


2023. nov. 9. 06:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem mivel a folia nem fog erintkezni a fallal, (legres lesz kozte), igy nem fogja atadni neki a hot.
2023. nov. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Nem sok èrtelme lesz. A nap ilyenkor nagyon gyenge, csak nagyon kis ideig van nèmi hatása. A hideg falat meg nem tudja átmelegíteni. Inkább befülled a fólia miatt, ami rosszabb lesz.

Tèlen a hőt kell megtartani szigetelèssel, árnyèkolni a szelet.

Ezèrt rakták règen oda a kukoricaszárat pl.

2023. nov. 9. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nyilván az más de a sörkollektor is működik.

Csak ugye abból kiindulva a napon a fekete fólia meleg hiába van kint nulla fok azért gondoltam hogy működhet

2023. nov. 9. 07:10
 4/12 anonim ***** válasza:
68%
Melegíteni nem fog, de alatta elkezd vizesedni meg bepenészedni
2023. nov. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A sörkollektor működési elvét ugyanúgy látod, mint azt, amit leírtál? :) A sörkollektor esetében a fólia a hajszálvékony alumínium sörösdobozokat melegíti fel. A te esetedben kint 0 fok lesz, a fólia és a fal közt meg egy langyosabb levegő, ami a szintén hideg fal miatt penészedést fok okozni. Még ha szurokkal bevonnád, annak is nagyobb haszna lenne, de egy jó külső szigetelés számít a legtöbbet a kinti hideg ellen.
2023. nov. 9. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
49%
A falat festeném le feketére és valami plexi üveget tennék rá. Nem tudom, kisérletezz.☺
2023. nov. 9. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem jó a megközelítés. Tök mindegy milyen színű a fal, olyan kevés ideig és olyan kevés energiát tud elnyelni, hogy a falon még a festéket sem melegíti át, nem hogy a vakolatot, vagy magát a falazatot. Ha a fekete fólia alatti meleg levegőt be tudnád juttatni a falakon belülre, fél fokkal jobb megközelítés lenne. De az sem működne mert a fal egész egszerűen visszahűti a levegőt, mivel annak nincs ideje átmelegedni.

Engedd el, többet ér ha csinálsz egy ablakot amin besüt a nap.

2023. nov. 9. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Ugyan az a jelenség, mint az említett sörkollektornál: a nap rásüt egy felületre, aminek a hőmérsékletét a környező levegő hőmérséklete határozza meg. Ez könnyen belátható: nem mindegy, hogy 35°C vagy 0°C levegővel érintkezik.

Hidegben kizárólag a szigetelt hőcserélők működnek. Ezért találták ki a vákuumcsöves kollektorokat.

2023. nov. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Sörkollektor? Ja nyáron üzemel. A t3li pár fokos levegőből nem fog 25 fokot csinálni, pláne nem annyit, hogy èrjen valamit.

Tèlre eleve az ablak ok, vagy vannak spec ablakok erre a cèlra, ami kèpes "fűteni" egy passzív házba.

2023. nov. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9/9

Azt cáfolom. Nézz méréseket a Youtube-on.

Nulla foknál is ha süt a nap.

45-50 fokos levegőt nyom be.

2023. nov. 9. 11:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!