Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az emeletre nem jut fel a...

Az emeletre nem jut fel a hideg víz mert valahol elfagyott. Nincs valakinek jó ötlete?

Figyelt kérdés
A -10 fokos fagyok következtében a kétszintes házunk emeletén nincs hideg víz mert vhol elfagyott. Próbáltam sziesztával fűteni az alsó szintről és az emeletről egyaránt, de sajna nem OK, mert kerámiaburkolat mögött mennek a csövek, nem férek hozzá. A következő hetekre sem jósolnak olvadást, én meg már szeretném ha lenne víz végre az emeleten...
2009. jan. 2. 22:53
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet még nem pipáltam. Rendesen ki van fűtve a ház? A csőrendszernek sem tesz jót, ha hagyjátok befagyni.
2009. jan. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez szinte képtelenség!

biztos nincs lezárva valahol a felmenő ág?


De ha tényleg elfagyott érdemes közvetlenül valamelyik kijövő csonkot elkezdeni melegíteni, akár forró vízzel, akár lánggal óvatosan

2009. jan. 3. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tudjátok egészen kifüteni a házat, olvadáskor nagyon figyeljetek, nálunk, amikor még nem laktunk ebben a házban, és elfagyott, minden alkalommal elrepesztette a csövet. Szerintem hívjatok szakembert, aki tanácsot adhat, hogy többet ne fordulhasson elö.
2009. jan. 3. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Még egy dolog: ha nincs rá mód, hogy melegen maradjon a vezeték, hagyni kell mindig folyni egy picit, ha áll benne a víz, sokkal könnyebben elfagy.
2009. jan. 3. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nem tudjuk sajna kifűteni teljesen a házat, mert üdülőövezetben lakunk, nincs folyógáz így nincs központi fűtés, kandallónk van ami inkább szép mint hasznos, ezért vannak kieső helyiségeink mint pl. fürdőszoba. Sziesztával persze befűtjük ha kell, de ettől még hideg a helyiség. Jövőre meglesz a radiátoros vízkeringetős fűtés, de most még nincs ilyen. A csőbefagyás úgy történt hogy elutaztunk 2 napra + jött a mínusz 10 fok...

Köszi az ötleteket, próbálkozom.

2009. jan. 4. 08:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!