Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell kiszámítani hogy...

Hogyan kell kiszámítani hogy mekkora tipli és mekkora fúróhegy hell, mekkora csavarhoz?

Figyelt kérdés
Nagyon kezdő vagyok a barkácsolásban de már unom hogy nem tudok egy polcot felfúrni a falra. Szégyen-nem szégyen, ez van. Jó volna ha valaki elmagyarázná hogy ha vannak a polchoz ilyen facsavarok de nincs se tipli, se fúróhegy....hogyan tudjam meg hogy mekkora fúróhegy kell és mekkora tipli. Biztos van rá méret skála de mondom nagyon kezdő vagyok, de elhatároztam hogy beletanulok mert nem akarok mindig másra szorulni. 43F Tudom, ég is a pofám. :) Előre is köszönöm a válaszokat.

nov. 12. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

Ahányas a műanyag tipli olyan fúrómèret kell.

[link]

Ettől eltèrnek a fèmdűbelek vagy egyes gipszkarton tiplik. De az alapcsavarhoz menetátmèrő szerinti kell.

nov. 12. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
79%

Persze tipli sokfèle van, de a fal anyaga szerint lehet más-más típus kellhet.

[link]

nov. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
35%

Érdemes fél mm-el kisebb lyukat fúrni a tiplinek, akkor jobban megszorul a falban.


A csavarozásra két mód van. Belecsavarod a tiplibe és egy kalapáccsal beütöd a falba, majd a végén rászorítasz csavarhúzóval. Vagy külön ütöd be a tiplit és utólag csavarod benne a csavart.

nov. 12. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Normálisan fúrva nem kell kisebb lyuk. Csak ha mozog a fúró a kezedbe.

Ha a tiplibe rakod a csavart ès úgy ütöd be, akkor a becsúszó csavar szètnyitja a tiplit ès azonnal megszorul. Mindig a tiplit ütjük be, utána csavarjuk be a csavart.

nov. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Nem kell számolni. Mindig a tipli átmèrőjèvel fúrunk.

A csavar pedig akkora, hogy szètnyissa a tiplit, ezt ki is próbálhatod elötte.

A vakolat a nem fognak, így mindig a fal anyagába kell fúrni. A vègèn fúrót járatva 1-2 ki-be húzással kitisztítani a lyukat, de porszívóval is kiszivathatod. Mindig mèlyebbet fúrj mint a tipli kicsivel.

nov. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem kell teljesen becsavarni a csavart, csak annyira, hogy ne nyíljon még szét. Meg lehet vele spórolni egy csomó időt, ha sok tiplit kell berakni. A fél millivel kisebb fúrót is gyakorlati okokból javasoltam. Ha nagyobbra sikerül, mert szétmegy a fal, azt már nem lehet kisebbre fúrni, de fordítva igen.
nov. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Csavart és tiplit lehet készletben kapni, illeszkedő méretben. A fúróhegyet szemre szoktam kiválasztani, kB hasonló vastag legyen, mint a tipli. És persze az egészet a felfúrandó dologhoz. 52N
nov. 12. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 apababa ***** válasza:
74%
Azért a fúróhegyet ne szemre válaszd ki, mert akkor vagy sikerül vagy nem. Ha szitát csinálsz a falból annak a nők nem szoktak örülni. Egy olcsó tolómérő nem árthat a szeszámkészletedben.
nov. 13. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!