Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudjam, hogy nem-e fut...

Honnan tudjam, hogy nem-e fut vezeték a mennyezetben (fúrni szeretnék?)

Figyelt kérdés

Gipszkartonból van a mennyezet, és ide az ablak felé (lásd a képen) [link]

szeretnék felrakni függönykarnist. A mennyezetbe fúrnék bele, csak nem tudom, nem-e fut-e ott vezeték (mondjuk a mennyezeti lámpának a vezetéke?)

Ezt honnan tudhatnám meg?



nov. 12. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:
20%

A gipszkarton nem fogja megtartani a karnist, mindenképpen a felette levő téglába vagy másba kell belefúrnod, tehát meg kell bontanod ott a gipszkartont mindenképpen. Akkor meg látod.

Amúgy más esetekben a vezeték az villanykapcsoló irányába megy a mennyezeten a lámpáig vagy ha van riasztó az ablakon akkor oda - ennek viszont nincs ilyen megkötése.

Lehet venni berendezést ami a falban meg tudja mutatni a vezetékek helyét. Én egy ilyesmi egyszerűt vettem, de az nem igazán funkcionált jól a villanykapcsoló közvetlen közelében sem, szerintem érdemes egy kicsit jobbat megvenni.

[link]

nov. 12. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Pedig a nappaliban is a mennyezetre van feltéve a karnis. Erre vannak speciális tiplik.
nov. 12. 20:26
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ott nem lesz vezetèk. Fúrd nyugodtan. Dugaljaktól fel függölegesen, aztán mennyezete alatt kb 20cm. Lámpához a kapcsolótól mennyetig, aztán be köz3pre, ès onnan mennyezet közèp. Ez a szokásos szisztèma
nov. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
9%

"Ezt honnan tudhatnám meg?"

Utólag.

nov. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Már mitől ne lehetne gipszkartonra karnist tenni???

A gipszkarton felett maximum kábel futhat! A kábelt nem fogod tudni elfúrni mert elugrik a fúró elől, előbb elnyomja a fúrószár valamelyik irányba, mint hogy abban sérülést okozna! De egy gipszkartonra karnist két féle módszerrel tudsz rögzíteni, vagy szárnyas gipszkartontiplit alkalmazol vagy Molly dübelt alkalmazol, mindkét esetben csak a gipszkartont kell átböknöd, ezt meglehet tenni akár egy vastag csavarhúzóval is, egy kb. olyan vastaggal, mint a tipli vastagsága. Szóval nagy fúrásról esetedben nem lehet beszélni, épp hogy a kartont kell átböknöd, átfúrnod! Én egyébként karnishoz inkább a molly dübelt javasolnám! Ha esetleg épp olyan helyre esik a furat, ahol van tartó, ott szimplán gipszkarton csavarral kell rögzíteni ha fa a szerkezet, ha fém a szerkezet, ott megteheted azt is, hogy azt átfúrod egy megfelelő méretű fém fúrószárral.

nov. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#5 Felteheted gipszkartonra a karnist de minek? Nem fogja elbírni a függönyt!
nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi nem fogja elbírni?! :D Ne akasszál már ki... Rengeteg helyen tesznek karnist a gipszkarton mennyezetre, nálam is ott van a tetőtérben 6 éve volt rá, hogy leessen akár a mennyezettel együtt is... Dupla soros, függöny+sötétítő. Lámpákat, csillárt is feltesznek a karton mennyezetre. Hol élsz???
nov. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A nappaliban nálunk is abba van belefúrva a karnis, és jól tartja a függönnyt már évek óta.
nov. 13. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!