Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért kezdett el csepegni a...

Miért kezdett el csepegni a víz az elzáró csap mögött?

Figyelt kérdés
3 hónapja cserélték a mellékmérőt, semmi csöpögés sem volt. Nagyjából 2 hete viszont csöppen egy pár csepp víz az elzáró csap és a mellékmérő között, ott ahol fehér színű szalaggal van körbetekerve. Javítható ez házilag valami külső tömítéssel?
nov. 14. 22:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Újra kellene tömiteni.Kevés teflont tekertek rá.

Nagyon e csöpögjön.

nov. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Újra kell tömíteni. Ha van plomba, akkor a szolgáltató aki felraktam, arra felè kell jelezni.
nov. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A teflonszalag olyan fajta tömítőanyag, ami önmagában használva nem "szereti" a mozgást. A vízvezeték hálózat valamilyen szinten mozog, és ez elég arra, hogy a vékony teflonozás megadja magát.

Újra kellene a menetet tömíteni, csak mondjuk kenderrel vagy Loctite-zsinórral. Van aki a kendertömítésre teker rá még pár kör teflonszalagot is. Lehet kapni vízálló ragasztószalagokat külső tömítés gyanánt, de az ilyen megoldás azért a gányolás kategóriába tartozik.

nov. 16. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Elég bosszantó ez. Persze értem, hogy egy aknában ennyi meg sem látszik, de nekem a konyha közepén van.
nov. 27. 16:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!