Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Normális, hogy a Parkside...

Normális, hogy a Parkside ütvefúrónál az ütés funkcióban is el tudom forgatni a tokmányt?

Figyelt kérdés

nov. 21. 15:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
79%

Persze. Az utvefuro ugyan az mint a futo funkcio csak egy kormos tarcsas attetel viszi at a nyomatekot.

Furokalapacsnal kalapacs vagy veso funkcio eseten van fixalva a tokmany forgasiranyban.

nov. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Értem. Csak, hogy még tisztább legyen számomra. Én beállítom arra, hogy csak üssön a fúrógép és ebben a funkcióban is elforog a tokmány?

Amúgy ez a fúró az: ParkSide vezetékes fúró és vésőkalapács 800 W PBH 800 A1

nov. 21. 15:56
 3/13 anonim ***** válasza:
45%

Akkor ez nem furogep, nem utvefuro, hanem vesokalapacs.

Probald ki kalapacs funkcioban, hogy elforog-e. Sima veso funkcion van amelyik forog.

nov. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%
Az előzővel ellentétben értem a kérdést és nem, nem normális, bár tény, hogy van olyan hitványszar gép, amelyiknél elforog, de a parkside-ról ezt nem tudom feltételezni. Nem kellene elforognia, nekem is ilyen van, megnézem, hogy elforog-e, de általánosan elmondható, hogy vésésre állítva a tokmánynak nem szabadna elforognia, ha jól emlékszem ennél a típusnál is van egy olyan állás, aminél kézzel könnyedén tudod forgatni a tokmányt.
nov. 22. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4 Milwaukee, Dewalt is elforog vésésnél. Meg ha jól emlékszem a Metabo is. Kalapács funkcióban van fixálva a tokmányuk.
nov. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

#5 :D De most miről beszélsz? Milyen kalapács funkcióban? Vésés meg kalapács... Vésés ütve történik nyilvánvalóan, ekkor a tokmány nem forog. Ezen a Parkside-on 4 állás van! Fúrás, ütvefúrás, vésés és egy nulla állás, ahol a tokmányt eltudod fordítani (ez arra jó, hogy betudod állítani a laposvéső állását), de ekkor ha esetleg elindítanád a gépet, nem forgatja ugyan a motor a tokányt, azonban ebben az állásban is üt a gép, tehát ha tévesen erre az állásra fordítja a gépet, akkor fogadja az a jelenség, hogy a gép üt, a tokmányt nem forgatja a motor azonban a tokmány nem fixált, elforog, ennek okán a vésőszár is nyilván elforog. A Dewalt tud ilyet produkálni, hogy elforog a tokmány vésés közben is, arról tudom, hogy egy hulladék, volt szerencsém hozzá, úgy voltam vele, ha az enyém lenne, már falhoz vágnám!

Az imént ránéztem az említett gépre, vésés funkcióban a tokmány nem fordul el, azaz a kérdező gépe hibás, ha az elforog és ezt valóban a vésésre állítva produkálja. Amennyiben a számla megvan róla, nincs 3 éves a gép, akkor részletes hibaleírással kell ejteni egy bejelentést a Lidl-nek: [link]

nov. 22. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"De most miről beszélsz? Milyen kalapács funkcióban?"


Megnéztem az említett gép manualját. A gép megnevezése rossz. Ez egy fúró-kalapács véső funkcióval. Nem pedig fúró és véső-kalapács. A fúró és véső-kalapácson van fúró, ütvefúró, véső és kalapács funkció. Ezeknél a gépeknél ahogy említettem, véső funkcióban a tokmány ugyan nincs hajtva, de a rezgéstől az képes elfordulni, mivel nincs mechanikusan pozícióra zárva. Csak kalapács funkciónál zárja a tokmányt.

A Parkside ezt úgy oldotta meg ahogy leírtad, szóval véső funkcióban nem kellene hogy elforduljon a tokmány.


A gép téves kiskereskedelmi megnevezéséből következtettem rá, hogy van rajta kalapács funkció is. Nincs rajta mert ez nem fúró és véső-kalapács.

nov. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"A Dewalt tud ilyet produkálni, hogy elforog a tokmány vésés közben is, arról tudom, hogy egy hulladék, volt szerencsém hozzá, úgy voltam vele, ha az enyém lenne, már falhoz vágnám!"

Ez nem hibás működés, 2 okból van így. Egyrészt, hogy az önélezős hegyes véső el tudjon fordulni. Másrészt, az említett kalapács funkcióban van fixálva a tokmány, lapos vésővel abban az üzemmódban kell használni, nem a véső módban.

nov. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Szerintem elbeszélünk egymás mellett! Te azokra a gépekre gondolsz, ahol egy külön kallantyúval lehet "bekapcsolni", azaz ráadni az ütést?
nov. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A forgo kapcsolorol beszelek. Ha jol latom ezen is az van. Csak nem ugyan azok a funkcioi.
nov. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!