Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Megérné alvás céljából egy...

Megérné alvás céljából egy ilyen "csendszobát" kialakítani, külső zajok enyhítésére? Van itt olyan, aki csinált már ilyet?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=VKLiAmySLag

Sajnos forgalmas útra néz a hálóm, és a szomszéd is néha hangos szokott lenni. Amúgy nem szeretnék költözni, mert jó a lakás, és a költözés sem garantálja, hogy az új lakás csendes lesz.

Arra gondoltam barkácsolnék egy ilyen kis hangszigetelt helységet.

Szerintetek mennyire hatékony egy ilyen? Kiszűri a zajokat?



jan. 2. 16:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én szomszédom is hangos szokott lenni.

Éjjelente azt kiabálja a nőjének,hogy

"Ki a te apucid?"


És már rohadtul zavar engem, én is hangszigetelném a hálószobámat.

jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%

Igazából az egész szobát lehet hangszigetelni.

Nem is olyan bonyolult.

Pár százezer forintból már komoly javulás érhető el.

jan. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
53%
az obiban vettem olyan hangszigetelő szivacsot, mely hasonlít a nagyméretű tojástartóra. Aranyáron mérik, de ragasztható, és az élmény(a csend) garantált...na persze az ablakomat háromrétegűre kellett átalakítani.
jan. 2. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
ahogy a #2-es írja..
jan. 2. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Feleslegesen zárnád magad ilyen dobozba mert nincs szükséged olyan csendre, mint egy koporsóban. Ahogy előttem már írták, ennyi pénzből simán tudod az egész szobádat hangszigetelni ami elég csöndessé teszi a kellemes pihenéshez.

A túl nagy csend sem jó mindig.

jan. 2. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Inkabb a szobat szigeteld. Egy ilyen kabinban elfogy az oxigen ami szinten rontja az alvas minoseget.

Fel kell merni honnan jon a zaj es milyen zaj. Lepeshang vagy leghang. Majd csendlapokkal elotetfalazni, padlo ala vagy mennyezetre burkolni. Utana johet a gipszkarton, stb. Maga a hangszigeteles tenyleg meguszhato 1 retegben 3-500 ezerbol, de az utomunkaval es elokeszitessel egyutt szinte biztos hogy 7 szamjegyu lesz.

jan. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az alattam lakó hangos (felettem már nincs lakás), így a padlót kéne valahogy hangszigetelni. Az út forgalmát meg tudom szokni
jan. 3. 16:29
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
#7 A padló hangszigetelése nem nehéz dolog, nem is olyan hatalmas költség. Biztos kevesebbe lenne mint egy külön szigetelt doboz csinálni az amúgy sem túl nagy szobába. Ahogy meg írták, a szellőzését amúgy is meg kell oldani. Akkor meg teszel ajtót ablakot a dobozra ami bent van egy dobozban amin van már ajtó meg ablak?
jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem biztos hogy csak a padlot kell szigetelni. A falak is felviszik a hangot, ha egy vasbetonelembol van a ket szint, mar pedig a legtobb zaroszint ilyen. A gepeszet is viszi a hangot.


Szakember tudja felmerni a helyzetet, latatlanban kar tapogatozni.

jan. 3. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!