Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Miért pisszeg a wc tartály...

Miért pisszeg a wc tartály főleg este?

Figyelt kérdés
Vadonatúj tartályunk van, nem folyik sehol (ellenőriztem) de kb 5 után szinte mindig, nekiáll pisszegni mintha visszatöltene. 5mp-ként csinálja aztán ahogy telik az idő egyre ritkábban aztán abbamarad. Később megint kezdi 10 után éjfél körül. Sokszor erre ébredek fel. A vízórát figyeltem nem pörög tehát talán csőtörés nincs. Annak más jelét sem találom. Viszont ha a mosdókagylónál a csapot megnyitom majd elzárom akkor is pisszeg egyet a tartály. Valakinek ötlet?
jan. 6. 17:35
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Biztos hogy tölt, az óra nem mindig mutatja a minimális vízfolyást.
jan. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Jó de miért csinálja random?
jan. 6. 20:15
 3/10 anonim ***** válasza:
Csőtörés mellette? A fuga nincs elszineződve a csempék közt?
jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem zár jól a jakabszelep, igy fojamatosan tölti a wc tartályt, azért nem folyik túl mert minden wc tartálynál van ez esetre egy túlfolyónak kialakiítoot juk amin a felesleges víz a wc csészébe tud folyni


Lehet valami kosz került a jakabszelepbe...

Amugy ha szaki rakta fel, én visszahívnám, már csak azért is mert ha már pénzt kért el a wc tartály felszereléséért akkor csinálja meg normálisan.


Amugy házilag se nagy dolog az ilyesmit megoldani...

jan. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3 nincs semmi jele

#4 én raktam fel ahogy az előzőt is 10eve ujkorától az is ilyen volt (Dömötör obi..) van hogy egész nap nem tölti magát van hogy 5mp-enkent is. Jakabszelep alatt a töltő szelepet érted?

jan. 6. 21:22
 6/10 anonim ***** válasza:
igen a jakabszelep alatt a töltő szelepet értem
jan. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

De most hogy írtad hogy te raktad össze....


A jakabszelepek állíthatóak hogy milyen vízszintnél zárjanak.

Lehet hogy állítanod kell rajta van ezeken egy kis menetes müanyag franc amin ha le fell tekersz akkor változtathatod a nyitási szintet


Nézd meg a leírást amit adtak hozzá(ha még nem dobtad ki)

jan. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
No állítottam rajta. Most nem csinálja bár 1-2x hallottam azóta de végre lehet aludni tőle 😂
jan. 7. 01:04
 9/10 anonim ***** válasza:
Biztos hogy szivárgott másképp nem tölt újra.
jan. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Na szét szedtem újra tomitettem a csövet egy helyen cseppent. És láttam a gumi szelepen ami lezár hogy egy pici részén (negyed talán) nem annyira nyomódott be, tehát ott nem zár teljesen és már a wc-ben is látni hogy folydogál. Mégis mit tudok én ezzel csinálni? Egy műanyag élre tömít rá a gumi. Azt amennyire szemre láttam egyenletes és a gumi is rázár. De úgy látszik mégsem. Hiába viszem vissza ugyanezt kapom sajnos. Erősebb rugó kéne talán bele? Vagy előfeszíteni a rugót hogy jobban zarja? Még talán ezt lehetne.
jan. 8. 18:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!