Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Egy menet által elérhető...

Egy menet által elérhető teljes "erejét" adja ha a menetátmérő 3/4 hossza a menet?

Figyelt kérdés
Nem bírtam szebben megfogalmazni a kérdést. a lényeg az hogyha például egy satut le akarok fogatni masszívan egy vastag acél asztalra, akkor pl M20as méretnél elég 15 mm mélyen menetet fúrnom az asztalba és egy M20x15 csavart beletekernem, és semmi értelme mondjuk 30 mm mélyen menetet fúrnom és M20x30 csavart beletekernem, mert ha ki akarnánk tépni a csőből akkor ugyanakkora erő kellene hozzá?

jan. 6. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
51%

minnél hosszabb a menetes rész amivel egymásba kapaszkodnak, annál erősebben tart.


ez logikus szerintem

jan. 6. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem is ez lenne az elméletem, ezért is lepődtem meg rajta. Valami olyanon gondolkodtam hogy úgyse minden egyes menet érintkezik tökéletesen a gyártási pontatlanságok miatt. Ezért mondjuk egyszerre 10 menet érintkezik akármilyen hosszon is tekered be. Ezért először azok "taknyolódnak" el, aztán veszi fel a többi a terhelést. de nyilván az anyag rugalmas alakvéltozása is benne van amikor meg már érintkezne a többi menettel. Lehet túlkomplikálom már a dolgokat, ezért írtam ki :D
jan. 6. 20:38
 3/7 anonim ***** válasza:
Túlkomplikálod. Annyira meg nem pontatlan a gyártás, különben bele sem tudnád tekerni.
jan. 6. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Az emlitet méret fölöt jó eséllyel eltőrik a csavar a furat fölöt. Hiába tart jobban 30 mm ment ha a kiálló rész letőrik. Persze ez erőszen füg a csavar szilárdságától és a terheléstől. A képleted valoszinű nem igaz mindenhol.
jan. 6. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Miért nem átmenő csavarral oldod meg? Átfúrod az asztalt ahol kell, aztán 2db csavar méretre vágva, hozzá 2 anya és alátétek,oszt jónapot erős lesz mint az állat.

Minek bonyolítod menetfúrással,ami bele is törhet, és sosem lesz oly erős mint az átmenő teljes csavar.

jan. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Már nem tudnám levezetni, de csavarkötésnél az első 5-6 menet felveszi a terhelés 99%-át. Gondolj bele, hiába nagyobb az átmérő az anya magassága is csak arányosan emelkedik, nem annál jobban.

Viszont én inkább alkalmaznék átmenő kötést zsákfurat helyett a jobb szerelhetőségért

jan. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! A kerdes teoretikus, nyilvan en is atmeno csavarral es anyaval oldanam meg, cdak gondoltam hozok egy peldat hogy konyebben tudjam megfogalmazni.
jan. 14. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!