Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogyan kell felrögzíteni egy...

Hogyan kell felrögzíteni egy TV fali konzolt?

Figyelt kérdés

Egyedül élek, nő vagyok.

Sajnos most nem tudok egy férfit sem megkérni, hogy segítsen.

Így szeretném én megoldani a problémámat. :D

Valami tudna egy részletes magyarázatot, hogyan is kell egy fali konzolt felrögzíteni?


Ezt néztem ki:

[link]


jan. 19. 09:59
 1/9 A kérdező kommentje:
Valaki*
jan. 19. 09:59
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van hozzá útmutató. Amúgy beállítod a tévédhez, rácsavarozod a hátsó részét, ennek van helye a tévén. Aztán az első részét odateszed a falhoz ahova tenni akarod, megjelölöd a csavarok helyét, majd egy fúrógéppel kifúrod (ha téglafal ütvefúró kell, minden máshoz elég a sima), beteszel a falnak megfelelő tiplit a lyukba, majd felteszed az állványt és felcsavarozod a falra. Ezután a tévét amin már rajta van a hátsó része felülről, kb 30 fokos szögben hátradöntve beakasztod az állványba, majd óvatosan beállítod hogy egyenes legyen.
jan. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A csomagolásában lesz hozzá útmutató.


Egyébbként a fal felöli oldalán lesz 4 rögzítési pont.

Először oda teszed a falhoz, és bejelölöd az egyik felső rögzítési pontot. Kifúrod. Beteszed a lyukba a dűbelt. Becsavarod annyira, hogy legyen egy mis állíthatóság. Egy vízmértékkel vízszintbe állítod. Mikor megvan, bejelölöd a a másik felső lyukat. Fúrsz, dűbel, majd rögzíted. Közben nézed a vízszintet. Aztán rögzíted az alsó két pontot is a fentiek alapján. Kész.

jan. 19. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És honnan tudom, hogy mekkora fúrószárat kell tennem a fúróba?
jan. 19. 10:25
 5/9 anonim ***** válasza:
A lényeg abban van, hogy a fal kellően teherbíró-e és milyen típusú tipli, csavar tart jól a falban. Ha már más, nehezebb tárgy van felerősítve a falra, érdemes megnézni, hogyan és mivel vannak azok rögzítve.
jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
A fúrószár mérete a tipli átmérőjével kell, hogy megegyezzen.
jan. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

30N+F es téglából van a fal. Az gondolom kibírja a tv t.

48colos a tv. Nem tudom hány kg.

jan. 19. 16:21
 8/9 anonim ***** válasza:

A tv dobozára rá van írva hogy milyen nehéz. Meg a gyártó honlapján is fent szokott lenni minden méret és tömeg adat.

Youtubeon rengeteg videó van konzol felszerelésről:

https://www.youtube.com/results?search_query=Dyras+CNSL955L-B

A falnál arra figyelj, hogy ne fúrj el se villany, se vízvezetéket!

jan. 19. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Én azt mondom inkább ne fogj hozzá, majd lesz valaki aki ért hozzá.

Mert azt veszem ki hogy te semmihez nem értesz, egyszerűen nem ilyen beállítottságú vagy.

SE a fúróhoz se a dűbelhez, semmihez.

EZt pedig így nem lehet leírni.

jan. 21. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!