Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen márkájú benzin motoros...

Milyen márkájú benzin motoros láncfűrészt lenne érdemes venni 50 000 Ft körül?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy Stiller és Husqwarna a legjobbak, de azok nagyon megdrágultak.
jan. 19. 16:08
 1/5 anonim ***** válasza:
A jót meg kell fizetni.50000 is lehet ó vétel.
jan. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem a Stiller meg Husqwarna, hanem a Stihl meg Husqvarna.

Kérdés, hogy milyen célra kell neked?

Ha évente sok m3 fát akarsz összevágni, akkor 50 E körül semmilyent nem érdemes venni, mert egyszerűen nem erre valók, gyorsan beadják a kulcsot. Esetleg évente veszel egy-két ilyent. De az is megoldás, hogy veszel egy halom 15 E-s Flinke vagy Steel nevűt a piacon, ezek bikaerősek, csak egyáltalán nem tartósak. Tudok favágó vállalkozókat, akik ilyen piacos gépeket vesznek nagyban, mert olcsóbban jönnek ki, mint profi gépekkel, amik azért szintén elromlanak időnként, és rengetegbe kerül a pótalkatrész.

Ha jó és tartós gépet akarsz komoly munkához, akkor legalább egy 150-et szánj rá.

Ami 80-100 E-be kerül, az nem lesz hosszú életű, pár évet fog bírni jó esetben. Akkor is, ha mondjuk egy kis hobbi Stihl.

Ha csak azért kell, hogy legyen egy géped, alkalmi használatra, akkor viszonylag jobb kínaiak a Yato, Güde, meg Ruris gépek, például, 50 körül. Kicsit jobb az Oleo-Mac, 80-ért. (Már ez is nagyrészt kínai, nekem is ilyen van.)

Vagy ha fát akarsz darabolni otthon, gondolkodj el középkategóriás elektromos gépeken. Egyetlen nagy hátrányuk, hogy lassabbak. A vezeték otthoni darabolásnál nem gond. Viszont mindig indulnak azonnal, sokkal csendesebbek, nem büdösek, olcsóbb az üzemeltetésük, nem fognak megutálni a szomszédaid.

jan. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ráncfelvarrott kínait kapsz ennyiért, például parkside pbks 53 b3 ami szerintem jó, nálam bevált de sajnos jelenleg nincs. Vagy Hecht 954 többért, Oleo-Mac GSH 560 amik szinte ugyanazok.
jan. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hasznos válaszokat! Stihlt akartam írni, de ez a nyüves szó ajánló most is Stiller akart benyomni. Elektromos próbáltam tavaly Hecht márkát, de semmit nem tudtam vágni vele, mert az autómat a állandóan levágta az áramot. Folyamatosan néztem a 3

éves garanciával árúlt Lidl vagy Aldi fűrészeket, de nem árulnak. A telken lévő 3 nem túl vastag fákat vágnám ki és aprítanám. Az Oleo-Macmárkát ketten is ajánlottátok, akkor jó lehet.

jan. 25. 13:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha a Hecht lenyomta az automatát, valószínűleg a többi elektromos is lenyomná.

Lehet több amperes automatát felrakatni (ha alkalmas a hálózatod), de ha különösebben nem használnád ki, akkor szerintem nem érdemes rá költeni.

Az Oleo-Mac se olyan már, mint 20 éve, Kínában gyártatnak. Plusz garanciával gyakorlatilag nem foglalkoznak, rámondják, hogy a te hibádból romlott el, és csináltasd meg saját pénzen. (Saját tapasztalat.) De alkalmi használathoz elég.

Viszont ha még ennyit se akarsz költeni, szerintem még egy ilyen is megteszi neked:

[link]

jan. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!