Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Mennyit fogyaszt egy hegesztő?

Mennyit fogyaszt egy hegesztő?

Figyelt kérdés

[link]

Ezt nézegetem de mit jelent az hogy 160 amperes hegesztő? Mert ügye egy átlagos háztartásában 16 amperes biztosítékok vannak. Hogyan tudok működtetni egy 160 ampert felvevő hegesztő gépet?



jan. 21. 14:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vesz fel 160 A-t. Annyit ad le.

Ugye a transzformátor működése nincs meg?

jan. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mert a leírt hálózatból 240V X 16A vehető ki ami kb 3800W lesz.. A tényleges hegesztési áramnak a feszültsége az olyan kb 20V-20V és ha ezt 160A-el szorzod akkor az 3200W teljesítmény igény van,így a hálózati 16A el fogja ezt bírni, (ha éppen nincs még azon az áram körön még legalább 600W teljesítményű fogyasztó,mert ez esetben le fog oldani a kinti biztosíték)

Amper X Feszültség = teljesítmény,azaz I x U = P

jan. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Javítás" 20V-22V
jan. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
kösz a választ
jan. 21. 15:34
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
ööö mármint a gép vagy a kezelő? én hegesztő vagyok napi 6-8 liter kőbányait :)
jan. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
ez szerintem nem vágja le a biztosítékot - de ezzel komoly hegesztésekre ne számíts
jan. 21. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ennyiért inkább az iWeld 160-asa, jó a népítélet róla és jó arcok a cégnél is, rendesek nagyon.
jan. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!