Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Az alábbi képeken lévő szerkez...

EagleHUN kérdése:

Az alábbi képeken lévő szerkezet alkalmas a radiátor lezárására? Vagy valami más funkciója van?

Figyelt kérdés

Kép linkek:

Ami a kupak alatt van:

[link]

A biztonsági kupakkal:

[link]


A radiátor felső részén a bimetálos lezáró meghibásodott és folyamatosan fűt még ha 0 -ra zárom is.

És persze ezzel pörgeti a mérőt.

Szóval az a kérdés ezzel az alsó szerkentyűvel a biztonsági kupak eltávolítása után el lehet -e zárni a fűtőtestet?

Vagy ez valami más célt szolgál?

Nem mertem tekergetni nehogy gond legyen és pl elfollyon a rendszerből a víz.


Nyilván a felső bimetálos szelepet kell majd cserélni, de egy 4 emeletes társasházban csak nyáron van rendszer leeresztés pár hétig amikor ilyen munkákat el lehet végezni.

Ezt a cserét akkor majd én megcsinálom, megveszem ami jó oda, szoktam vízvezetéket szerelni nem gond.

De ilyen cuccot mint a képeken a radiátor alsó kimeneténél még nem láttam sehol.


A másik lehetőség pedig az lenne ha valami szakembör jön és elfagyasztja a csőben a vizet a csere idejére.

Ezt fölöslegesnek és drágának tartom.



jan. 23. 18:52
A kérdező szavazást indított:
Igen, ez egy elzáró. Kulcsal le tudod zárni a fűtőtestet.
Nem, ez nem egy elzáró ha kitekered egy kulccsal ömleni fog a víz.
Nem tudom / nem válaszolok.
Valami más, kifejtem a válaszomban.
5 szavazat
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy sarok torló, tulajdonképpen ez is egy radiátorszelep, az alsó visszatérő vezetékbe szokták beépíteni.

Imbuszkulccsal lehet működtetni, alkalmas szabályozásra is, de teljesen betekerve (az óramutató járásával megegyező irányba forgatva) elzárható vele a fűtőtest. Közben látszik is, ahogyan a hatszögletű horony egyre mélyebbre süllyed, amíg zárt állapotban tovább már nem tekerhető.

Érdemes odafigyelni melyik irányba csavargatja az ember, mert bele lehet futni olyan típusba, aminél kitekerve semmi nem fogja meg a forgatható elemet és az a végállást elérve kijön a szeleptestből, a vízzel a nyomában. De nem gyakori ez a fajta.

jan. 23. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi kipróbálom.
jan. 23. 19:44
 3/3 A kérdező kommentje:

Nos óramutató járással ellentétesen haladt egyre beljebb a torony.


De hiába tekertem be és utána hiába húztam rá keményebben is egy kicsit (erősebben még ment be egy fél fordulatot) így is átfolyik a fűtőtesten a víz.

Felül a bevezető csőnél (ahol a meghibásodott bimetál szelep van) továbbra is langyos a radiátor.

Igaz sokkal kevésbé mint előtte.

De nem a csövön keresztüli hőátvezetésről van szó.


Szóval valamit csinált ugyan, de 100% -osan nem sikerült vele lezárni.

Nembaj a telet kihúzza így is, kevésbé pörög a mérő rajta.

Ablakot tavaszig nem nyitunk rá a többi helyiségen keresztül megy a szellőztetés.

jan. 28. 01:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!