Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hány voltról használható egy...

Hány voltról használható egy porbeles hegesztő huzal?

Figyelt kérdés

Azt láttam, hogy a porbeles hegesztők alacsonyabb feszültségről üzemelnek, mint egy MMA hegesztő. De nem tudom, hogy ez mennyit számít.

Van egy MIG hegesztőm, ami elméletileg 60 voltról megy. Kaptam ajándékba egy megmaradt iweld MIG hegesztőpisztolyt.

Most meg vettem 2000 forintért egy MIG hegesztőt amiben tökéletesen máködik a huzalelőzolás meg a dobtartó, csak a hegesztő része kuka. A huzalelőtolót tudom szabályozni. Fogom tudni használni az MMA hegesztővel?


febr. 13. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a kisebb gépek normál 8 fázis-230 voltosak a nagyobb ipari gépek meg 3 fázis 400V.
febr. 13. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Bocs. Nem fogalmaztam jól. A munkafeszültségéről van szó. Ami az MMA hegesztőknél általában 60V.
febr. 13. 09:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal nem csak a feszültség számít, hanem az áramerősség is. Nekem az Iweld Gorilla 185-ösöm kijelzője szerint 18Volt mellett 80Amperen van most, ezzel a beállítással hegesztettem a napokban. Ezen a gépen az áramerősség növelésével a huzalelőtolás is növekszik. Tudtommal régen akkumulátort is töltöttek hegesztőtrafóval, tehát ott még ekkora feszültség se lehetett, inkább 14 Volt körüli
febr. 13. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát akkor majd kiderül, mert ha jól tudom, akkor az MMA hegesztőknél fix 60V van. Szóval az lehet egy kicsit sok lesz
febr. 13. 15:18
 5/7 anonim ***** válasza:
A 60V biztos, hogy csak az üresjárati feszültség. A munkafeszültség ettől kevesebb, a gép pontos típusa alapján rá tudsz keresni.
febr. 15. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Gond lehet még, hogy a bevont elektródásnak áramtartó a jelleggörbéje, a fogyóelektródásnak feszültségtartó.
febr. 25. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ja, neked a másik is fogyós, szerintem jó lesz, majd a polaritást fordítsd meg azért a porbeleshez!
febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!