Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » A Balaton partján földelhetek...

A Balaton partján földelhetek a Balatonba?

Figyelt kérdés
A házamon földelést készítünk. Mi lenne, ha nem leszúrnánk a pálcát, hanem a Balatonba lógatnám? Vagy egy stég aljához kötném?
febr. 18. 18:28
 1/8 anonim ***** válasza:
87%
szabálytalan lenne, extrém estbe börtönbe is kerülhetnél miatta.
febr. 18. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon okos vagy. Inkább a fütyidet lógasd a balatonba.

Sokkal rosszabb lenne a földelés mintha levernéd, ráadásul a hosszú kábel is többe kerülne, mint egy földelőszonda. Meg aztán a víz sem olyan jó vezető, mint sokan gondolják. (Én már mentem le olyan vízzel teli aknába, ahol utólag derült ki, hogy a víz alatt lévő konnektor áram alatt volt. Semmi bajom sem lett.)

Arról nem is beszélve, hogy az már közterület, tehát nem használhatod ilyen célra.

febr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Itt lakok közvetlenül a parton. Saját stégem és lejáróm van. Nem közterület.

Szóval olcsóbb lenne, mint leütni egy vasat. Viszont nem lenne hatékony?

febr. 18. 20:00
 4/8 anonim ***** válasza:

A tó akkor sem a tied, még ha saját stéged is van.

Tíz méter kábel árából megvan egy szonda, tehát olcsóbb csak akkor lesz, ha ennél közelebb lógatsz.

De amúgy szabálytalan is. Meg szart sem fog érni. Ez maximum vizelés lesz, nem földelés. De csináld meg és utána méresd ki, azán majd meglátod, hogy mennyire szuper az ötlet.

febr. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Miért nem ér semmit? A földbe vagy a vízbe fektetett fém pálca miért nem mindegy hol van?

4-es: Ez elektromos vizelés?

febr. 18. 20:57
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem fogok vitatkozni veled. Csináld akkor. Én nyolc évig tanultam, de biztos hülye vagyok hozzá. Ki se méresd.

Ja, és ha zárlatos lesz valamid, akkor lehetőleg először az anyós használja.

febr. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Most akkor a vezetéket akarod a tóba lógatni, vagy a földelőszondát? Mert ha ez utóbbit, akkor mitől lesz olcsóbb, hogy még oda is kell kábelezni? Leverni a ház mellett öt perc meló, és nem kell megvenni a drága kábelt. Arról nem is beszélve, hogy azon túl, amit a 4-es írt, a vezetéknek is van némi ellenállása, tehát minél messzebb földelsz, annál kevésbé hatékony. Aztán ott van még a közveszély okozás potenciális lehetősége is, illetve ha történik valami és nem volt szabályos az általad kókányolt földelés, akkor abban az esetben is lesittelnek, ha az jó volt. A nedves föld valóban jobb eredményt ad földeléskor, de atóba belógatott drót már kevésbé, különösen ha esetleg időnként a vízszint is lecsökken ez alá és szárazra kerül.

De a lényeget továbbrasem értem, hogy miért gondolod, hogy ez olcsóbb lesz?

febr. 18. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Hintalow ***** válasza:
100%
Csapassad haver, Isten majd kiválogatja az övèit 😀
febr. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!