Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fali konzol fúrás?

Fali konzol fúrás?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Minap rendeltem egy fali konzolt 10kg-os tv-hez.

Első kérdés: 8-as tipli+ hozzávaló csavar elég megtartani 10kg-ot, vagy kell a 10-es tipli?

Második: Nem tudom sima egyszerű akksis fúróval kifúrni? Mármint ez az egy dolog van, nem szívesen vennék ütvefúrót hozzá.

Valami minőségibb fúrószárral nem lehet megoldani? A fal téglafal lenne, amennyire tudom tömör tégla nem az üreges.



márc. 5. 18:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
43%
Bérelj ütvefurot. Nem nagy összeg.
márc. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
1 db 8 as tipli is elbírja a 10 kg-t. Fémfúró szárral is ki lehet fúrni a téglát, sima fúrgéppel.
márc. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

2db 8-as bőven elég, pláne ha még sikerül is nem fugába fúrnod. Én 6-os tiplivel szoktam rögzíteni a konzolokat.

Kilehet fúrni a téglát (tömör téglát is) egy akkus fúróval, csak legyen rajta gyorsfordulat. Ahogy előttem írták kilehet fúrni éles fémfúróval is, de akkor az ezután a két fúrás után vagy kuka vagy élezni kell, viszont ha veszel vídiás fúrószárat, akkor az ennél több munkát is kiszolgál és jól jöhet az még a jövőben. Normál tokmányba való vídiás fúrószár is létezik, nem csak SDS-es.

márc. 5. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Akkor veszek egy 8-as vídiás fúrószárat és megpróbálom azzal :) Köszönöm!
márc. 5. 20:27
 5/14 anonim ***** válasza:
Mi simán fúrjuk a tömör téglát kis akkus fúró-csavarozóval. 8-as szerintem elég, de én azért több (4-6) ponton is megfogatnám, a konzolokon általában sok "lyukhely" van.
márc. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Salx Narval ***** válasza:
A tiplit a téglafalig kell betolni és nem csak a vakolat szintjéig és igen egy 8-as vídia fúróval és akksis fúrógéppel is megoldható többnyire.
márc. 6. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

téglához tegyél minimum 4db 10 tiplit. Én 10-est használnék!

Kifúrni kitudod a téglát ,még akár ütvefúrás funkció nélkül is, de a fúrószár hegye vidiás legyen!! Persze könnyebb/jobb az ütvefúró ,mint anélkül.

márc. 6. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ne essünk már túlzásokba, egy 10 kilós TV-t akaszt rá, ami ráadásul zömében nyíró irányban terhel rá a csavarokra, 4db 10-es tipli minimum 1-1.5 mázsát is megtart. Azért ne hajtsuk már őrültségekbe a kérdezőt.
márc. 6. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
48%

Te pedig elfelejted, hogy viszonylag nagy erőkar is van, nem csak a 10 kg.

A 10-es tipli szerintem is túlzás, de az 1-2 darab meg kevés. Én 4 darab 8-as tiplit használnék. Továbbá a tipli hossza sem mindegy.

Én Fischer DUOPOWER 8x65-ös tiplivel raktam fel a sajátomat (tömör téglafal szintén).

márc. 6. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Hogy van erőkar egy lapostévénél, főleg nagy??? Ne idegesítsél már, menj vissza a suliba és tanuld meg mi az erőkar. :D Erőkar egy mélyebb polcnál van. Kit izgat mekkora őrültségeket csinálsz otthon magadnak, attól még mást nem muszáj abba beleverni. Valóban nehéz lapradiátorokat akasztanak fel 4db 8-10-es tiplivel és álványcsavarral. Miről beszélünk? 10 kilós tévé! érőkar... anyám...
márc. 6. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!