Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Láncfűrész láncolajzó furat...

Láncfűrész láncolajzó furat körüli tömítésre hogy keressek rá?

Figyelt kérdés
Egy öreg villanyos Straus a delikvens egyébként, a tömítés kb 2mm széles, talán eredetileg szintén vagy 2mm mély, befoglaló téglalap 12x40, két vége félkörív (tehát 6-os rádiusz). Úgy számolom, kb 27mm belső átmérőjű kör pattanna belülről passzosan be oda. Beszerezhető ilyen valahonnan? Érdemes lehet esetleg olajálló ragasztóval alápolcolni?
márc. 6. 10:59
 1/3 A kérdező kommentje:
Okés, alapos féktisztítózás után Loctite gél pillanatragasztóval harmadáig töltöttem a hornyot, egyenletes kb szűk 1mm kinyúlással a helyére szobrászkodtam a régi tömítést, bő napig pihent vízszintesen, a mai próba után csucsog a lánc az olajban. Ha hasonlóra kerestél megoldást, ez jónak tűnik... Hozzátenném, ez a fűrész lehet nem megy már annyit, hogy újra tövig kopjon ez a tömítés, tehát nemigen van tervben olyasmi, hogy én majd ezt a ragasztót kapargatom a horonyból.
márc. 8. 08:42
 2/3 anonim ***** válasza:

Szerintem itt érdeklődjél.

[link]

márc. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igazából így néz ki a cuccmucc:

[link]


Keresgéltem eléggé időt nem kímélve, mintha nem létezne a dolog. Elképzelhető, hogy az én hibámból kopott el, igen díbolós, földet vágós, semmire nem vigyázós cumónak vettem szegény Straus szörnyet még annakidején 8000 alatt kicsit, arra irgalmatlan jó, legalábbis miután a gyárilag megszorult fékszalagot kihajítottam belőle a bánatba :D


Most így jó, míg nincs más. Azért vettem egyébként, mert nincs műanyag fogaskerék benne (a szivattyút hajtó csiga műanyag, meg a szivattyú kereke is, de ott semmi nem történik erőből), és mert faék egyszerű az egész. Aztán jött ez a fura anomália, de már jók vagyunk egy-két évig megint. Filléres piaci lánccal tuskót kockázni meg gyökereket vagdalni teljesen jó.

márc. 9. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!