Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Fél colos csőre (kb. 21 mm...

Fél colos csőre (kb. 21 mm külső átmérő) hogyan szoktak menetet vágni?

Figyelt kérdés
Barkácsáruházakban csak (kb.) M12 -ig kapható menetvágó (készlet)...
márc. 10. 11:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
79%

Csőre csőmenetet vágunk.


[link]

márc. 10. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Köszi!! - de a méreteknél az van írva, hogy fél colos 12,5 mm....1 colos 25 mm. A háromnegyedes az 19 mm. Az én a kb. 21 mm-es külső átmérőjű csövemre ezek szerint az lenne jó, ami 3/4 -esnek van írva? (19 mm)
márc. 10. 11:31
 3/19 A kérdező kommentje:
Interneten csak olyan terméket akarok rendelni, ami méretben biztosan megfelel. Ha bemegyek egy boltba, ott lehet tisztázni ilyen dolgokat
márc. 10. 11:48
 4/19 anonim ***** válasza:
81%

A csőmenet szabványa(BSPT,British standard pipe thread) és a metrikus menet az két különféle menet típus. A Bspt,menetet coll ban szokták mondani

Ha a csöved mérete BSPT rendszerű , akkor rá vághatod a hozzá méretezett metszőfejjel a menetet.

Eseteben a külső 21 mm vas csőhöz 1/2" menetvágó kell hozzá. hajtó szárral/-kézzel kell rávágni ez igen nagy fizikai erőt igényel, és vágóolaj használata is szükséges,valamint masszív ellenfogás egy erős csőfogóval ,vagy unevezett csősatuval.

márc. 10. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
68%

Előbbi kérdésed alapján az a tippem, hogy talán súlyzórudat gyártanál. Akkor viszont ott lesz a probléma, hogy ha csőmenetet vágsz, akkor arra nincs ám csavaranya. Gyártathatnád le egyediben egy esztergályossal.

Ha tényleg súlyzórúd, akkor szerintem feleslegesen bajlódsz menettel.

[link]

márc. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Nem súlyzórúd lesz...
márc. 10. 13:01
 7/19 A kérdező kommentje:

Skölcsönzőből lehet kölcsönözni úgy látom hogy az valami gép...

Gondolom ahhoz nem kell nagy erő.

Nekem csak normál a satum van illetve van fúró olajam

márc. 10. 13:02
 8/19 anonim ***** válasza:
De, bazi nagy erő kell,és egy mezei satu meg sem fogja rendesen, el fog benne fordulni ha nem fogsz ellen pluszban egy erős fogóval. Én már sok csőmenetet vágtam, hidd el ,igen kajak erő kell már egy 1/2" csőmenethez is.
márc. 10. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
55%
Esztergán szokták rátenni a menetet. Ilyen készlettel nem tudom ki vacakol, szerintem semmi értelme nincsen.
márc. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Mint fentebb írtam az a kölcsönzős cucc úgy néz ki mint egy gép ami villanyjal működik. Szerintem azzal esélyes lehet... Erőlködés nélkül is... Nem tudom csak gondolom. Talán az meg is fogja a csövet és forgatja és rajta metszőt. Holnap felhívom őket telefonon és megkérdezem hogy hogyan is működik ez a cucc
márc. 10. 20:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!