Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Öntöttvas kerék 22 es furatábó...

Öntöttvas kerék 22 es furatából hogyan tudok 20-ast csinálni?

Figyelt kérdés

Nem feltétlen a furatot kell bántani, de az az egyik opció.


Adott egy öntöttvas kerék, 60mm külső átmérő, és 22mm belső (furat) átmérővel. Valószínűleg gyári hibás (vagy összecserélték), mivel ugyanazon a tengelyen a másik kerék 20,4 mm es furattal rendelkezik, ami jó is, ellenben ezzel, ami kotyog veszettül. Maga a tengely 20mm acél.

Tehát vagy a tengelyt "bővítem" 20-ról 21,6mm-re, vagy a keréken lévő furatot módosítom 22-ről 20,4-re.

Tekintve, hogy technológialag a tengely megmunkálni problémás, nem lehet befogni esztergába, mivel fixen be van hegesztve, talán egyszerűbb lenne a kerék furatát kitölteni, és kiesztergálni.


Konkrétan egy 3T krokodil emelő első kerekeiről van szó, de sajnos nem találtam sehol hozzá való kereket, így csak magam tudom megoldani a dolgot.


Ki hogy oldaná meg?



márc. 16. 22:00
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Esztergáltatnék egy bronz perselyt. Vagy más anyagút, amit a vasas / marós szakember ajánl majd a konkrét munkadarab és feladat láttán.
márc. 16. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Salx Narval ***** válasza:
52%
Én is persellyel oldanám meg, ez tűnik a legegyszerűbb megoldásnak.
márc. 18. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!