Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Rotácioskapában a kuplunban...

Nemzetes kérdése:

Rotácioskapában a kuplunban van rugó?

Figyelt kérdés
Sziasztok, keresek egy hozzáértő embert, aki segítene nekem egy Briggs 5,5 motoros Szentkirályi KF 04 rotációskapa kuplung rendbetételével.Szétkaptam a gépet mert állandóan beragadt a kuplung és csak erős géprázásra volt hajlandó leválasztani a hajtást. Jelzem egyszer már volt javítva és igazából azóta áll fent ez a gond. A neten bóklászva nem nagyon találtam pontos leírást a hajtásról ezért a kérdésem az lenne, hogy a kuplungban van valamilyen rugó ami oldáskor szétválasztja a két kúpot, vagy ezt a gravitáció oldja meg? Láttam a neten olyan robbantot rajzot ahol volt rugó és olyat is amiben nem volt. Most teljesen el vagyok veszve, mert nem értem. Lehet az előző szereléskor a szaki kifelejtette a rugót belőle? Mert ebben most nincs semmi, csak a kuplung karon lévő kis rugó ami elég gyengén húzza vissza. Egyébként azt sem látom, hogy hol kéne ennek a rugónak lennie, ha kell egyáltalán bele. A gép nagykuplungos (110 mm átmérőjű az alsó rész) 6007-es csapágy van benne amit cserélni kell, mert igencsak lóg már, viszont az alu csapágyház amit a villa emelget, totál ki van kopva, a csapágy simán megforog benne. Ezt nem lehetne talpcsapágyra (támcsapágyra) cserélni? Vagy ez marhaság? A ferodol vastagsága egész jó, majdhogynem újszerű. Régebben a csigatengely volt cserélve a homlokfogazású kerékkel együtt, ezekkel nincs is baj. Szóval az érdekelne, hogy kell ebbe rugó, vagy nem?

ápr. 5. 19:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha ez a kuplung röpsúlyos 2 rugó is van bent.
ápr. 5. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Magamra ismertem. Én is csak szétszedni tudok dolgokat.
ápr. 6. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem röpsúlyos. Felül van egy tányés alakú elem, alul meg a kúpos ami illeszkedik bele. Ezt a kúpot húzod le a karral mozgatott bowdennel. Ha nem old ki, akkor a bowden feszességén kell állítani. Vagy megnézni hogy nem törött-e a villa ami belül van, stb meg kell nézni minden alkatrészt hogy jó és jól működik-e. A rugó arra való hogy felnyomja a kúpot. Ennek a rugónak az erejét érzed amikor a karral oldod a kuplungot.
ápr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!