Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Honnan tudom, ha egy fal...

Honnan tudom, ha egy fal gipszkarton?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Gyanúsan könnyen tudtam fúrni a WC feletti falba. Arra gyanakszom, gipszkarton lehet. Elbírhat 2db, 14 kg-os szekrényt?



ápr. 8. 16:19
 1/2 A kérdező kommentje:
Ja igen és kopogtam rajta és más volt a hangja. Középen van már benne tipli, ezért feltételeztem, hogy lehet bele fúrni. Hogy lehet ellenőrizni ezeket?
ápr. 8. 16:21
 2/2 anonim ***** válasza:
80%

Hát ha kopogtatásra kong, akkor gipszkarton, ezt hallanod kell.

Amúgy téglafal esetén is előfordulhat hogy könnyedén tudsz belefúrni, ha épp fugába megy a fúrószár. Meg ha gázbeton, ytong falad van, abba is könnyű fúrni.

Hogy aztán mit bír a gipszkarton, az egy jó kérdés, szakmailag sincs teljes egyetértes. Ma már vannak egész furfangos dűbelek, amelyek gipszkartonhoz is jók, pl. amelyik a gipszkarton mögött szárnyszerűen kinyílnak, így alakkal zárnak kihúzás ellen. A katalógusok teherbírási adatai az irányadóak.

Ha én csinálnék gipszkartonfalat, akkor már készítéskor

belülre plusz faléceket/pallót/vasat tennék oda ahol tudom hogy később terhelni akarom. Aztán az más kérdés persze hogy én személy szerint utálom a gipszkartonfalat.

Egy szekrénynél ugye nem csak az önsulyt, hanem a plusz terheket is figyelembe kell venni. A tipli pedig nem csak kifelé, hanem lefelé is terhelve van.

ápr. 8. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!