Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Most újitottam fel egy kerékpá...

Darklord88 kérdése:

Most újitottam fel egy kerékpárt.A rozsdás részeit lecsiszoltam és aztán átfújtam festékszoróval. De amint erősebben hozzádörzsölődik valamihez le is jön a festés.Már egy hete kb szóval megszáradt rég.?!

Figyelt kérdés
Miért nem olyan ez mint a gyári festés?Egy sorral fújtam csak le de szinte nem ér semmit.A gyári festést alig lehet leszedni ez meg szinte magától lejön....
ápr. 19. 14:31
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
A gyárban általában dobnak rá egy alapozó réteget, azután 2 rendes festék réteget.
ápr. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

lecsiszolod

letörölgeted rendesen, hogy semmi por és szennyeződés ne maradjon rajta

Át lehet kenni rozsdaátalakító szerrel is, hogy tuti legyen

Száradás után alapozó festék

arra pedig 2 réteg festék


gondolom akril festészóróval csináltad.

ápr. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Ilyennel [link]
ápr. 19. 15:37
 4/9 anonim ***** válasza:
85%

igen akril. Ugyanezzel festettem le a hegesztett munkaasztalomat. Van neki alapozó festéke is, azt használd festés előtt.

Persze most le kell szedned a festéket róla, de az elmondásod alapján kb le is törölheted.

ápr. 19. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Noren1989 ***** válasza:
Zsírtalanítàs, alapozó mintha nem szerepelt volna a műveleti pontok közt.
ápr. 19. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Esetleg még egy plusz lakkréteg segítene a dolgon.
ápr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
A gyári festéket elektrosztatikusan viszik fel a vázra por formájában, majd kemencékben ráégetik. Ezt otthon nem tudod kivitelezni.
ápr. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szinterezés.
ápr. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
41%
Az is gond, hogy a kerékpárokra rugalmasabb festéket használnak. A váz ugyanis deformálódik, mozog ahogy ráülsz, ahogy mész a kerékpárral. Egy kemény, merev festékréteg ezt nem tudja lekövetni és elválik a fémtől, aztán darabokban leesik.
ápr. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!