Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Kibetonozott szerelőaknát...

Kibetonozott szerelőaknát talajvíz ellen lehet valahogy utólag szigetelni?

Figyelt kérdés
Nagy esőzéskor mindig áll benne a víz....
ápr. 24. 11:04
 1/6 anonim ***** válasza:
Vannak rá ilyen-olyan vízszigetelő szerek, de vagy beválnak, vagy nem. Belülről utólag szigetelni lutri. A helyedben csak csinálnék egy zsompot bele egy búvárszivattyúval.
ápr. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az még szerencsés, ha csak nagy esőzéskor van benne víz, mert azt ki lehet szivattyúzni. De nálam pl. a talajszinttől 80cm mélyen van a vízszint, a kútba is ilyen magas, akkor hogy építsek szerelőaknát?

Amúgy nálad szerintem injektálni kéne az aknát, mert nem magasan van benne a víz.

ápr. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1 meterig is feljon benne
ápr. 24. 20:55
 4/6 anonim ***** válasza:

Akkor nálad is olyan magas a talajvíz mint nekem... Én azon töröm magam, hogyan tudnák építeni aknát, leírom, hátha segít. Szóval 2-szer kéne betonozni, az akna két vasalt betonköppenyből lenne és közöttük pedig bitumenes lemez leolvasztva 2 rétegben egymáshoz képest keresztbe.

A te aknádnál maradva az egész aknát, tehát oldalaira, aljára 2 rétegbe nehézbitumenes lemezt kéne leolvasztani, szigorúan bő átfedésekkel, sarkokba meg jó vastagon több rétegbe folyékony vizszigetelőanyaggal megkenni.

Aztán ezt az egészet be kéne betonozni C30 vizzáró adalékos mixerbetonnal, alaposan, jó erősen bevasalva.

Ez azt jelentené, hogy oldalanként kb. 10cm veszítesz az aknaméretből és a mélységéből is, mert ilyen vastag betonköppeny kéne legalább.

Beton helyett egy másik megoldás lehetne hogy 10-es kazánlemezeket behegesztenél az aknába, tehát lenne egy acéldoboz ami tartaná a bitumenezést, és ellenálna a viznyomásnak. Hogy a vaslemez egyenletesen álljon ellen, úgy kéne csinálni hogy gyorsan bevakolni az aknát és habarcságyba kerülne minden vaslemez. Így a vaslemez és a bitumenes lemez között minden hézag malterral lenne kitöltve. Így az aknaméretekből alíg vesztesz valamit.

Szerintem ennek működnie kell, jobbat nem tudok.

ápr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
#4: Amibe ez kerülne annyiból már vehet egy rendes autót aminek nem kell szerelőakna :)
ápr. 25. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 Minden autónak kell szerelőakna. Szerelőakna nélkül ma már levegőt se nagyon lehet venni...
ápr. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!