Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » 1,5mm2-es, csőben húzott...

1,5mm2-es, csőben húzott tömör MCU vezetéket C10 vagy C13 biztosítóval biztosíthatom a szabvány szerint?

Figyelt kérdés
ápr. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
57%
13A . A C vagy B az csak kioldási karakterisztika; mindegy.
ápr. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

A kioldási karakterisztika nem mindegy, és az általam írt C10 vagy C13 jelölés teljesen hivatalos és szakmai.


Viszont villanyszerelő szakmai körökben eltérő, hogy 1,5mm2-t ki mivel biztosít. Van aki nem mert feltenni rá a 13 Amperes kismegszakítót.


Mivel nincs hozzáférésem a szabványhoz, ezért kérdeztem, hogy mi a szabvány.

ápr. 28. 21:34
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Azt írtam oda. Sose hallottam olyant, hogy vill szer nem meri rátenni a 13A amit a szabvàny előír, mikor règen ugyanerre 16A ment gond nèlkül.

A karakterisztika mindegy, mert a termo vèdelem egysèges(ami a vezetèket vèdi) Csupán a zárlati áram nagyságához tartozik más idő. Ugyanakkor a szabvány a karakterisztikát nem írja elő, azt a fogyasztóhoz lehet mèrni.

Valamint a falba csőbe húzott vez. terhelhető a leg kevesebbel. Más szerelèsi módnál több ampert engednek mint 13A

ápr. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szabvány szerint mehet rá a 13 A, persze függ pl. a vezeték hosszától is. Vannak akik azt állítják, hogy régebben vastagabbak voltak a vezetékek, és ezért nem merik csak 10A-re biztositani.
máj. 2. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ebben a lakásban már minden réz, kb. 25 éves rézvezeték. Akkor bátrabban rá merem tenni a 13 Amperes kismegszakítót. Eddig 10 Amperes volt rajta, de már nagyon régi, Bakony Művek.
máj. 2. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!