Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen vízszivattyúval lehetne...

Hippodrom kérdése:

Milyen vízszivattyúval lehetne ezt megoldani?

Figyelt kérdés
Adott egy 14m mély és 1m átmérőjű ásott kút,amiben 6m a vízoszlop magassága.Az innen 50m-re levő IBC tartályokat szeretném róla tölteni.Milyen szivattyú jó ehhez.Olyan amit beleengedek a vízbe,vagy olyan amivel felszívom a vizet kútból.Esetleg ha tudtok típust ajánlani,azt megköszönném.

ápr. 28. 20:29
 1/7 anonim ***** válasza:
67%
Ezt 1 5 bárt nyomó csőszivattyú könnyedén megoldja .Hasonló célra nekem is ilyen van,magyar gyártmányú.
ápr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
41%

Felszívni a vizet a Föld nevű bolygón 9M magasságból már 1 lehetetlen feladat, ez fizikailag nem működik,és ennek a külső légnyomás korlátja az oka.

Csakis merülő fajtájú szivattyúval fog menni ez a feladat itt, ami legalább 20M feltoló képességgel rendelkezik. Ez lehet Mélykút szivattyú, vagy combosabb" szennyvíz búvárszivattyú.

ápr. 28. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

A csőszivattyuk nyomják a vizet,emelő magasság van megadva .

Semmilyen kútba mélykútit nem szabad bele rakni,mert azok membránosak,szét vibrálják a kutat.Nekem 3/4 s van rárakva a kútban.A további 50 m műanyag 3/4 es.

1 es voltam.

ápr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
1-esnek köszönom a segítséget.2-esnek meg üzenem ha már ilyen cinikusan bölcs,hogy mi felénk a kút a mélységben van,nem a magasságban.Én 9m mélységből szeretném felszívni a vizet,nem 9m magasságból,mert onnan lehozza az a bizonyos fizika,amivel példálózott.
ápr. 29. 08:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Félre értettél,ez nem cinizmus volt hanem tény. Bárhol a világon a tengerszínt feletti magasság közelében közel 9.8M Víz oszlop súlyának megfelelő légköri nyomás van. Ez a nyomás tolja fel a vizet egy vákuum alatt lévő csőben, mindegy hogy az a 10. emeleten történik vagy talaj színten vagy lentebb 200m-el., a tény az az,hogy ez a 9.8 M egy fizikai adottság a Föld nevű bolygón.-

És azért írtam "Föld bolygót" mert a föld az két értelmű szavunk ebben mondatban, és ha azt írom a hogy a földön van ez akkor ez a talajra is értelmezhető. Semmi esetre sem akartam gúnyos lenni.

ápr. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5 ös.én ezt a fizikai tudományt,elméletet meg hagyom neked . Talán még a kérdező is így van ezzel.De ettől még 14 m ről nem jön fel a víz.
ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem fényezni akarom magam,de ebbe a dologban van némi jártasságom.

Kérdező a leengedett csőszivattyut engedd le fenékre,majd legalább fél métert húzzad vissza .A kút falához ez a szivattyú se érjen hozzá.

A szivattyú nagyon gyorsan termeli ki a vizet,kezdetben figyelni kell mennyi idő alatt,mennyi vizet nyom fel. Majd mennyi idő alatt éri el az előző színtet.Az sem jó,ha kutat nagyon megdolgoztatjuk,mert akkor nagy lesz a víz beáramlása,ami a homokot is magával hozhatja .

ápr. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!