Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Garázsajtó kérdés, milyen...

Garázsajtó kérdés, milyen vastag lemezből?

Figyelt kérdés

sziasztok. Garázsajtót szeretnénk csinálni/csináltatni. 185x240es a jelenlegi. 300-350ezres ajánlatot kaptunk rá, amit én sokallok, így inkább kérdezek. Sima kinyitós ajtó lenne.

Milyen vastag lemezből érdemes ilyet csináltatni? Garázssoron van, így mindenképp olyan kellene amit nem lehet felfeszíteni.


Illetve még olyanra is gondoltam, hogy nem kifelé, hanem felfelé nyílós kellene, viszont elég sovány a belmagasság, olyan 210 körül lehet. Meg lehet itt oldani a kézi, felfelé nyíló kaput? Hátrafelé csökken a magassága, olyan 185cm-ig, de kb a közepén kezd lefelé menni és 6m hosszú


máj. 12. 10:10
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem a lemez vastagságán fog múlni, hanem a zártszelvény kereten.

Kérj ajánlatot másoktól is, meg akár kapus cégtől. A felfelé nyíló biztosan drágább lesz

máj. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha a klasszikus kétszárnyú vasajtó a cél, akkor érdemes körülnézni marketplace-n, jófogáson, stb. mert szokott lenni bontott eladó, mondjuk 50ezer Ft környékén. Ezt szépen ledrótkefézed, lefested és már kész is. Ha a méret nem jó, persze át kell alakítani. Nagyobból egyszerűbb kisebbet csinálni.

Ami a lemezt illeti, legalább 1mm vastagnak kell lennie. A vázszerkezetet úgy érdemes, hogy 40x40-es zártszelvény keret, benne vizszintesen két merevités ugyanilyen zártszelvényből. Zártszelvények falvastagsága legalább 2mm,de a 3mm mégjobb mert azt könnyebb hegeszteni. Aztán a zártszelvény keretre megy kb. 30x2-es laposvas körbe, és ebbe a lemez. Ez a klasszikus megoldás. Ha csak az anyagárat nézed, kb. 150ezer Ft. Nem csodákszom a 300ezres árajánlaton, sok a meló vele.

Én is akarok csinálni 2 lemezajtót is majd ősszel, most próbálok levadászni bontott ajtókat vagy vaskapukat olcsón alapanyagnak, egyenlőre sikertelenül, de talán akad majd valami a környéken.

Ami a felfelé nyílást illeti, az is megoldható, de a konstrukció bonyolultabb mert kibővített vázszerkezet és ellensúlyos/rugós feszítőszerkezet szükséges. Ezér már félmilliót is elkér egy lakatos, hacsak nem ismerős. De kérdés, hogy megéri -e. Ha felfelé nyílóban gondolkodsz, akkor szerintem nem. Mert ilyen garázskaput kapsz készen, igaz nem vasból, de nagyon jó hőszigeteléssel, hangszigeteléssel. Egy vaslemez ajtó utólag soha nem szigetelhető úgy hogy olyan legyen mint a gyári garázsajtó.

Ami a betörésvédelmet illeti:

Ma már mindenki hozzájuthat knem is drágán) akkus flexhez. Nos egy ilyennel levágják a diópántokat néhány perc alatt. Ha befelé nyílik (rejtett diópánt) akkor meg átvágják a zárnyelvet. Meg egyébként minden zár feltörhető. Olyat nem tudsz csinálni amin nem lehet behatolni. A biztonsági cégeknél is külön fokozatok vannak, pl. 5perces ajtó, stb. de olyat még nem sikerült csinálni, amit nem lehet feltörni... Meg végsősoron kibonthatják a falat is (volt példa, megtörtént eset!).

máj. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a kimerítő választ :) felfelé nyílósat nem csináltatnék, azt készen venném :) csak azt nem tudom, mennyivel járnék jobban a csináltatottal. A felnyílós szerintem praktikusabb, és ha csak kb 50e a különbség, akkor inkább azt választanám
máj. 13. 08:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem felfelé nyíló garázsajtót (harmonikás vagy billenő) kapsz már 200-300ezer Ft körül.

A vasajtó akkor jön ki sokkal olcsóbban ha tudsz hegeszteni és bontott anyagot szerezni olcsón.

máj. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Na, egy kétszárnyú ajtóra összeírtam az anyagköltséget.

Kétszárnyú acélajtó anyagköltség kalkuláció:

szélesség 2500mm, magasság 2000mm


1. 2db HH Acéllemez 1,5mm x 1250mm x 2500mm, kb. 60ezer Ft.

(maradék lemez 500mm x 1250mm - 2db)

2. 40x40x2 zártszelvény:

*első szál 3x2m - 3oszlop

*második szál: 1x2m+3x1,2m - 1oszlop +3merevités

(maradék 400mm)

*harmadik szál: 5x1,2m - 1merevités+a keretek vizszintes részei

Tehát összesen 3szál zártszelvény szükséges, kb. 21ezer Ft.

3. Laposvas szegély:

*első szál: 3x2m függ.

*második szál: 1x2m függ. 3x1,2m vizsz. maradék kb.400mm

*harmadik szál 1x1,2m vizsz +maradék (tok oldalvasnak épp jó)

Összesen 3 szál 30x3 laposvas, kb. 8ezer Ft.

4. Laposvas ütköző a bal ajtószárnyhoz:

*40x3 laposvas, 2méter, kb. 1000 Ft.

5. Acél ajtótok:

*50x5 MH szögvas 2szál, kb. 25ezer Ft.

(maradék: 1x2m + 1x0,9m)

*M12 menetesszár 3db +fakötésű alátétek+anyák, kb. 5ezer Ft.

6. Diópánt 8db, kb. 15ezer Ft.

7. Bal ajtószárnyhoz 2db tolózár: hulladék csődarabból, köracélból, 0 Ft.

8. Ajtózár, zárcim, kilincs: csak akad valami a padláson/fészerben, 0 Ft.

---

Összesen kb. 135 ezer Ft.

máj. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!