Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Akril kád beépítésének melylek...

Akril kád beépítésének melylek a pontos lépései? Részletezzétek kérlek. Keresztapám vízvezeték szerelő, ő fogja megcsinálni a fürdőnket. Segíteni szeretnék neki, ehhez azonban tudnom kell mit és hogyan kell majd.

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 20:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Meg kell csinálni a kiállásokat, a lefolyóhoz 50-es PVC, de a kád kiállásától legalább 30 cm-re oldalra, mert még a végén be kell tenni a bűzelzárót is.


Jöhet a kőműves bejavítani a falat, elkészíteni az aljzat betont. (Nekem a belső falon felhúztak egy 5 cm-es falat, hogy ott is támaszkodjon a kád.)


Berakod a helyére a kádat, bekötöd kipróbálod. Van aki nem lábra teszi, hanem az alját is beépíti, és kifújja purhabbal. Ha akril előlap lesz, akkor jöhet a burkoló, ha épített az eleje, akkor megint a kőműves jön, és csak utána a burkoló (Akkor jó, ha a kettő egy személy!)

2010. nov. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami:

Ha a körösztfater vízvezeték szerelő, akkor csak csinált már ilyent?

2010. nov. 10. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ha az alját kifujjátok purhabbal előbb tegyétek teli a kádat vizzel!!!!!
2010. nov. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
és ne felejtsétek el, ha a kád alatt nincs láb, akkor érvényét veszti minden garancia, ezért a legjobb, ha a kád lábbal együtt van és még purhab.Amikor megvan a burkolás, nem szabad hagyni, hogy a a mester beleálljon a kádba és a törmeléket hagyja beleesni, meg az akryl megkarcolódik, a lefolyó eldugulhat és megsérülhet a lefolyócső is, szintén érvényét veszti a garancia.
2010. nov. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk nem kád van, hanem egy magasított zuhanytálca akrilból. Azt nemrég tették be. Van saját lába és előlapja is.

Miután megvannak a víz és lefolyó kiállások, utána jött a burkoló. Leburkolta szépen a padlót és a falakat. Utána a "kádat" simán csak betolták a sarokba, az állítható lábai segítségével vízszintbe állították a lefolyót rákötötték, visszatették az előlapot és ahol érintkezik a fallal ott kinyomták szilikonnal. A felső üveg-kabin része már csavarokkal van a falhoz fogatva. De ahol találkozik a "kád" pereme a kabin aljával, ott is szilikonozva van.

Ahhoz képest hogy csak a szilikon fogja a falhoz, atomstabil!

2010. nov. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a kimerítő válaszokat! Nem azt írtam, hogy a keresztapám nem csinált már ilyen, hanem engem érdekelt, hogy mik a lépések, hogy tisztában legyek velük én is :)
2010. nov. 11. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!