Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Hogy csináljam? Így jó lesz?...

Hogy csináljam? Így jó lesz? (gipszöntés)

Figyelt kérdés
Mamámnak szeretnék karácsonyra gipszből rózsát készíteni. De mivel elég nehéz lenne kifaragni, és egy egész alakos formát se tudok készíteni amibe kiönthetem a gipszet (nincs annyi gyurmám) arra gondoltam hogy egyenként önteném ki az összes szirmot (mert annyi gyurma még akad :D) és a szárat, befesteném és összeragasztanám. A kérdés már csak az h mivel? Pillanatragasztó kellene vagy jó a piros rapid is? Számomra most ez tűnik a legegyszerűbb módszernek de ha valakinek van valami más ötlete h még is hogy eszkábálhatnám ezt össze még egyszerűbben azt megköszönném. :)
2010. dec. 8. 19:32
 1/6 anonim válasza:
Vegyél a boltba rózsa alakú kiöntő formát! Egyszerűbb!
2010. dec. 8. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A gipsz túl porózus és törékeny, nem mondom hogy lehetetlen, de nagyon bonyolult. Van gipszed, van gyurmád, a gyurmából bármit ki lehetne alakítani, de negatívot kéne csinálnod, hogy a gipszed pozitív legyen , lehet, hogy tényleg gipszből kéne kifaragnod pl rózsát, de "csak" mint egy dombormű.
2010. dec. 8. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Drótból kajlítsd meg a szirmokat, erősits minden sziromra nejlon harisnyát. és fesd be körömlakkal.mindegyik sziromnak hagyj drótból kis szárát amit a végén összekötsz egy vastagabb drótra ami a szára lesz.Levelet is ugyanígy.

Remélem meg tudod csinálni ezek az alapanyagok általában megtalálhatók minden háztartásban.

Agipsz tényleg nehéz úgy ahogy te gondolod.De ga egy rózsás dombor képet készítesz az is szép.

Remélem segítettem.

Ha kell kereshetek linket a drótrózsáról

2010. dec. 8. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ragasztót használni, mint már írták, nem nem jó. Én kissé hígabbra (kb. méz állagúra) kevert gipsszel próbálnám meg összeragasztani a részeket.
2010. dec. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
* az egyik "nem" felesleges :)
2010. dec. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Első hozzászóló: Igen én is tudom, hogy sokkalta egyszerűbb lenne formát venni, kerestem is, de nem találtam, vagyis volt, csak rózsa nem. :(

Második: Igen, nekem is leesett ez a negatív-pozitív dolog, és hát próbáltam is… nem sikerült xD szóval biztos h nem így fogom csinálni.

Harmadik 21:26 köszönöm az ötletet, érdekelne az a link ;)

Negyedik: köszönöm, akkor majd úgy csinálom ha az eredeti ötletnél maradok :)

2010. dec. 12. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!