Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Szerintetek melyik vegyestüzel...

Szerintetek melyik vegyestüzelésű öntvény kazán a jobb?

Figyelt kérdés

Maximus Viadrus Solid +Plus

A Viadrusról hallottam rosszakat, de azért egy embernek nem hiszek.

Ki mit tapasztalt, mit javasol?

A ház durván 200nm

Az ár max 230.000ft

Ha van jó ötletetek ill. tapasztalatotok alapján ajánlanátok kérlek válaszoljatok.

Elég fontos, mert most építjük a házat aztán ráfaragni nem szeretnénk.


2010. dec. 28. 18:54
 1/5 A kérdező kommentje:

Maximus, Viadrus, Solid +Plus

Erre a három különbözőre gonoltam, csak lemaradt a vessző.

2010. dec. 28. 19:10
 2/5 anonim válasza:
szia. mi kb 3 éve vettük, Viadrus márkája van, nekünk is kb 220nmer, csak mi 230-250 körül vettük, ugyhogy ismerős volt a tulaj és igy is leengedett belőle. mi nem bántukj meg, nekümnk ezt javasolták, és nagyon jó is. menj be egyébként egy boltba és kérd ki az eladó véleményét. ugyis kiszámolják mekorra kell, ilyesmi.
2010. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ezek közül a Viadrus a tuti a másik kettő úgy tudom ugyan az a török (nem tudom a törököknél menyit kell fűteni?!)öntvény csak a burkolat más. 200m2-hez legalább az 5 tagos fog kelleni, de lehet az is kevés szigeteléstől és még több dologtól is függ, úgy látom még a keretbe is belefér (szűken) a 6 tagos a Szatmárinál 235.

Én a Maximusról hallottam sok negatív tapasztalatot és annyit hogy csak nagyon jó, magas kéménnyel működik megfelelően. Lemez kazánba nem gondolkozol?

2011. jan. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

CONCEPT fűtőkazán, SIME Solida, Bosch Solid ?

Ezeket már nézted?


Én javasolnám, hogy vegyél egy Puffert is ha vegyes tüzelésben gondolkodsz. Elég utálatos tud lenni, ha reggelre lehűl a rendszer...


Az 5mm-es lemezkazánok sem rosszak.


Ja és fontos, hogy legyen rajta huzatszabályozó is :)

2011. jan. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

08:09-es vagyok [link] na itt olvasgass ami itt nincs leírva a vegyes tüzelésű kazánokról azt nem is kell tudni.

Kérdezhetsz is, tapasztalt "kazán fűtők" és gépészek is segítenek, válaszolnak. Az előző válaszoló által említett puffer tartály tényleg lényeges eleme egy szilárd tüzelésű rendszernek, igaz ez megdobja a beruházás költségét kb. 2-400ezerrel de megéri (nekem is van), inkább ha nincs rá keret vegyél egy használt kazánt 30-50 ezerért és a megmaradt pénzt költsd a pufferre.

2011. jan. 3. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!