Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Elektromos vagy benzines...

Elektromos vagy benzines szívattyút?

Figyelt kérdés

Szükségem van egy olyan hordozhato szívattyúra ami 151.4 l/perc (kb 9000l/h ill. 40GPH) vizet tud adagolni.

Megoldható, hogy napelemmel/aksival lehessen hajtani egy ilyen kapacitású elektromos pumpát? Ha igen,tudnátok néhány modelt ajánlani?

Vagy muszály benzinest venni? Melyiket?


2011. febr. 19. 19:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A szállítómagasság/szívási mélység nélkül a kérdés nem válaszolható meg. Minél nagyobb a magasság (vagy akár vízszintesen a csővezeték komplett ellenállása), annál inkább növekszik a meghajtóteljesítmény igény.

Igen szerény számítások szerint is csak a teljesítményt figyelembe véve (min. 500W) legalább 4m2 napelemtábla kellene (meg hogy nyáron "teljes gőzzel" süssön a Nap), azt nem is belekalkulálva mi jön le napelemről (pl.36V. 15A) és milyen feszültséggel/árammal járatható a szivattyú motorja.

2011. febr. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mélység: 15-20 cm: A víz felszin alá lenne berakva a szívócső.

Max magasság:160 cm

Távolság max 4 méter

Olyan vízpartokra kellene ahol nincsen elektromos áram.

Bocsi ha szakszerűtlen vagyok, nem értek hozzá.

2011. febr. 19. 20:20
 3/13 anonim ***** válasza:

Elektromosan sokkal bonyolultabb és költségesebb megoldani.

/megfelelő kapacitású napelem, egyenáramú motoros szivattyú, stb/.

Vásárban vettem egy Babetta motoros szivattyút, (nem barkácsolt,-gyári), és csodásan elpöfög.

2011. febr. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
2011. febr. 19. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

A babettás mennyi vizet nyom át és mennyi benzint fogyaszt?

Én is nézegettem egyet, de nem mertem megvenni mer semilyen műszaki adatot nem tudtak mondani róla.

2011. febr. 19. 22:12
 6/13 anonim ***** válasza:

151L/perc???

(az nem 40GPH !,hanem kb 2400 GPH "gallon.per.hour",azaz a 9000L víz) ez igen-igen sok.

A hajókon lévő fenékvízpumpák közt TALÁN tud valamelyik ennyit,de az már min 24 V-os.

[link]

Jobban jársz benzinessel.

2011. febr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tűzoltóknál próbálj meg körülnézni, igen nagy mennyiség, amit szivattyúzni szeretnél. (Minek ennyi?)

Ennyit engedély nélkül (vízkivételi napló) nem lehet kiemelni.

2011. febr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Takaritáshoz.

Nincsen vele baj. Ugyanoda visszakerűl ahonnan kivettem. S nem mérgező vagy káros dolgokról van szó.

2011. febr. 20. 13:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Egészen pontosan 40 GPM szerepel a leírásban.

A napelemmel az üzemanyag költséget szeretném lefaragni.

2011. febr. 20. 13:25
 10/13 anonim ***** válasza:
szerintem ilyen mennyiséget napelemmel nem lehet megoldani(vagy csak nagy beruházással).robbanómotoros szivattyú, esetleg aggregátor.
2011. febr. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!