Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Melyik a legjobb márkájú/típus...

Melyik a legjobb márkájú/típusú acél varrógép?

Figyelt kérdés

A családi örökség egy Csepel varrógép.

Nekem kezdő kutakodásaim alapján a régi Singer gépek megjelenése és asztala tetszik.

A tanfolyamon,ahova járok,az oktató a Veritas gépeket preferálja.


Mi alapján érdemes választani?HOgy tetszik-e?Vagyis szívesen fogok-e varrni a géppel?

Mindenféle technika érdekel,nem csak hobbiból szeretnék varrni.Megengedhetem magamnak a drágább varrógép vásárlását is,de gazdasági okoból mégis egy olcsónak számító gép vásárlására gondoltam.


Mit tanácsoltok?Milyen gépet vegyek?


2011. márc. 1. 20:29
 1/2 anonim ***** válasza:

A régi Csepelek nagyon jók voltak,akárcsak a Singerek is. A Veritás is jó volt. Nem tudom,hogy ma vannak-e ilyenek.

A mai gépek közül nem érdemes a nagy márkákat megvenni. Részben,mert sok bennük a műanyag alkatrész,és csak a nevet fizeted meg.

Jó gépek a Broothers és a hasonló árkategóriájúak is.

Legokosabb,ha szaküzletben vásárolsz és tanácsot kérsz az eladótól.

Feltétlen szabadkaros legyen. Elég,ha csak az alapöltések és a gomblyukvarrás van rajta. A többit úgysem fogod használni.

Ha megengedheted magadnak,javaslom,hogy vegyél mellé egy 3 vagy 4 szálas Overlockot is. Ha sokat varrsz,nagyon hasznos.

2011. márc. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 ekeke ***** válasza:
Ha régit akarsz, ami komolyabb anyagokon is átmegy, Pfaffot vegyél, iparit. Ha újabbat, háztartásit, a Naumann a legjobb "olcsó" gép. Lockot is érdemes valóban venni.
2011. márc. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!