Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Gipszkarton válaszfalat...

Gipszkarton válaszfalat milyen vastagra csináljam?

Figyelt kérdés
Alu profilokból (CW,UW...) szeretném csinálni a tetőtéri válaszfalakat, csak szembetűnő volt a profilok közötti választék. Lehet ugyanis kapni 50-es, 75-ös, 100-as profilokat. Én úgy tudom, hogy 100-as válaszfalat szokás csinálni, de akkor minek van 50-es és 75-ös profil?
2011. jún. 28. 05:53
 1/6 anonim ***** válasza:
irodákban vékonyabb falakat szoktak építeni.
2011. jún. 28. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
de akkor minek van 50-es és 75-ös profil?Hogy legyen választék!Más még választhatja,azért mert te nem akarod.
2011. jún. 28. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én értem, hogy de jó, hogy van választék, de hogy néz ki egy 100-as ajtótok egy 50-es falban? Vagy van esetleg kisebb ajtótok is? Én a padlásteremba a válaszfalakat ha 50-es ből csinálom, akkor mennyi hátrányom származik ebből? Nem lesz elegendő a hangszigetelés? Vagy nincs "kisebb" ajtó? A belmagasság 230 cirka cirka.
2011. jún. 28. 06:55
 4/6 anonim ***** válasza:
Én most csinálok 5*5-ös, illetve 5*10-es fenyővázzal. Én elégnek találom a vastagságát. Megy bele 5cm-es szigetelés. Az ajtótokom nútja pedig 4,5cm, tehát még kisebb is, mint a váz vastagsága. A vázra jön a gipszkarton, és pont síkban lesz az ajtó szegőlécével.
2011. jún. 28. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

75-ös profil, 2*2 réteg kartonnal, szálas szigeteléssel.


ez a sztenderd válaszfal.


a 100-as profil speciálisan széles falazathoz való, pl. amiben egy tolóajtó van beépítve.

2011. jún. 28. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Az előttem szóló gondolatait megerősítem. A 75 mm-es váz 2x 2rtg. gipszkartonnal és hangelnyelő szálas szigeteléssel egy jó választás. Ez kellően merev, megfelelően hangszigetelő az ajtóbeépítés szempontjából is optimális, mert összvastagsága 125 mm(75mm + 4x12,5mm)gyakorlatilag megegyezik a legelterjedtebb "kőműves" válaszfaléval, ami 10 cm-es válaszfaltégla kétoldalon vakolva. Az említett profilok egyébként horganyzott acélból vannak, és a 100 mm-es bordát csak speciális igénybevétel esetén szükséges használni: extra nagy belmagasság, falra ható extra terhek, többlet falburkolati rétegek, és geometriai kényszerek (mint pl. az említett falban futó tolóajtó) esetén.
2011. jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!