Kezdőoldal » Otthon » Barkácsolás » Milyen szerszámmal tudnák...

RealMesos kérdése:

Milyen szerszámmal tudnák kivágni egy kis részt az ajtókeretből?

Figyelt kérdés
Na szóval. Az ajtóm nyelve nem fér bele a zártokba. a zártok elég egyenletlen felületű. Milyen módon tudnám bemélyíteni(kb 1 centit kéne az ajtókeretbe vágni). Reszelővel lassú, és nem halad. A fűrész meg nem fér be. Valami jó módszer kéne. Kérem segítsenek.
2011. júl. 11. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
véső és kalapács.
2011. júl. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem is a véső jutott eszembe.
2011. júl. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Bár a leírás alapján nem teljesen világos, hogy mit és hogyan akarod csinálni.

Ha a zártok túl mélyen van a zárnyelvhez képest, akkor nem lenne egyszerűbb azt a lemezt megemelni, vagy kireszelni belőle, mint az egész tokot körben bemélyíteni? Már ha jól értem és ezt akarod csinálni...

2011. júl. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

fordítva a zártok nem elég mély a nyelvnek...

bocsi a leírásért nem nagyon tudok fogalmazni

vésővel fát? szerintem nem fog sikerülni :(

2011. júl. 12. 12:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Persze, vésővel szokás fát is vésni. Favésővel.

Akkor a lemez belső oldalából reszelhetsz. Vagy ha az sem elég, a lemez alatti fából (külső oldalon) kell vésned és akkor beljebb tudod csavarozni.

Vagy ha nincs favésőd, egy erősebb, vastagabb pengéjű késsel is megpróbálhatod.

2011. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a válaszokat, megnézem sikerül-e
2011. júl. 12. 14:15
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha aktuális még:a mélyítész fúróval is meg lehet oldani4csak óvatosan bánj vele. :)
2011. júl. 18. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Aktuális még nem áltam neki (habár asszony tépi a fejemet hogy csináljam meg). "méllyítész fúróval" nem vagyok barkácsa zseni(informatikus a szakmám) nem tudom mi az és szerintem el is gépelted. Tehát mi az?
2011. júl. 24. 13:11
 9/10 Cuccster válasza:
Fúróval.. fafúrót befogsz, és szépen befúrkálsz amilyen mélyre kell, aztán a maradékot már simán ki tudod vésni, vagy a fúrót marószárként használva ki is marhatod az egészet..
2011. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
úristen tényleg milyen hülyevagyok nemesett le hogy fúrógép... én valami kézi speciális asztalos szerszámra gondoltam
2011. aug. 4. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!